„Ekstremalus šuolis“: paskutinis policijos įspėjimas ir Kūčių vakaras su traumomis (IV dalis)

Ketvirtojoje „Ekstremalaus šuolio“ dalyje Evelina lankosi ligoninėje. Tuo tarpu į stovyklą dar kartą atvyksta Prancūzijos teisėsaugininkai ir užklumpa tebešokinėjančius lietuvius. Ar paliks viaduką šuolių su virve asociacijos nariai dar kartą apsilankius teisėsaugininkams? Ir kaip Kūčių vakarą praleido lietuviai Fades viaduko papėdėje? Žiūrėkite vaizdo reportaže:

„Ekstremalus šuolis“: Lietuviai šturmuoja vieną aukščiausių Europos viadukų (I dalis)

Pirmoje „Ekstremalaus šuolio“ dalyje šuolių su virve asociacijos nariai keliauja į Prancūzijoje stūksantį, vieną aukščiausių Europos geležinkelio viadukų. Ekstremalų tikslas vos atvykus įsirengti stovyklavietę statinio papėdėje ir su lyg aušra nepastebėtiems įsiropšti į viaduko konstrukcijas. Kaip sekėsi šuolininkams ir su kokiais sunkumais jie susidūrė, žiūrėkite vaizdo reportaže:

Lietuvos šuolininkai su virve pirmieji pasaulyje nušoko nuo Luzzone užtvankos!

Lietuvos šuolių asociacijos su virve nariai neseniai grįžo iš Prancūzijos ir Šveicarijos. Neoficialiais duomenimis lietuviai pirmą kartą pasaulyje atliko šuolius su virve nuo Luzzone užtvankos Šveicarijoje!

Septyni lietuviai atliko šuolius su virve Šveicarijoje nuo Luzonne užtvankos, o su jais Prancūzijoje susitikęs Saulius Kirstas BASE šuolį nuo uolos Verdono tarpeklyje.

Lietuvos ekstremalai pradžioje taip pat ketino atlikti šuolius su virve Prancūzijos pietryčiuose, Alpėse, esančiame apie 20 kilometrų ilgio ir 700 metrų gylio Verdono tarpeklyje.

Tačiau dėl nepalankių orų ir žandarmerijos reikalavimų čia pavyko atlikti tik B.A.S.E. šuolį Prancūzijoje gyvenančiam lietuviui S.Kirstui.

Tačiau po kelių dienų Lietuvos šuolių su virve asociacijos nariai pirmieji pasaulyje atliko šuolius nuo Šveicarijos Luzzone užtvankos!

Specialiai Ekstremalas.lt savo skaitytojams – Lietuvos šuolių su virve pradininko Arvydo Vasiliausko pasakojimas apie šuolius nuo Verdono užtvankos.

“Dvi savaites buvome “eurotripe”. Keliavo septyni žmonės, Saulius – aštuntas, bet į Verdoną atvyko tik porai dienų pašokinėt B.A.S.E. Jis ten šokinėjo ir daug ir anksčiau. Mūsų kompanijoje – penki asociacijos nariai ir du asociacijos draugai nuolat keliaujantys su mumis.

Pirminis planas buvo nušokti nuo Verdono kanjono 400 metrų aukščio uolos. Ten B.A.S.E. šuolius atliko Saulius Kirstas, o mes tuo metu įrenginėjome sistemą.

Po to jis išvyko. Mes porą dienų laukėme gero oro, nes buvo “nesveiki” vėjai, kurie būtų lydėję blogą šuolį ar nelaimę. Vėliau sistemą pamatė žandarmerijos atstovai ir paprašė mums ją nusirinkti. Seniūnija, deja, irgi nedavė leidimo.

Tada linksmai keliavome toliau, pro Šamoni slėnį – Monblaną kitus kalnus, kol galiausiai nukakome į Luzzone užtvankos Šveicarijoje, kur atlikome šuolius su virve.

Šokinėjome kol nenukrapštė policija. Įsirengėme per pustrečios valandos, kas yra labai greitai, naktį. “Vazos” ilgis buvo apie 300 metrų ir jau nuo ryto pradėjome šokinėti.

Aukštis – 165 metrai, bendro kritimo – apie 140 metrų. Atlikau bandomąjį šuolį. Ta vieta man atrodė tarsi didelis šulinys. Iššokau į labai stabilią kritimo poziciją. Jausmas – tarsi tuoj į ką nors atsitrenksiu. Bet kritau ir kritau, ir galiausiai – labai švelnus stabdymas.

Po to šuolius atliko kiti kelionės dalyviai. Iškart po šuoliu šventėme Velykas. Nieko nėra nuostabesnio daužyti kiaušinius ir valgyti Velykų pietus ant ką tik padaryto “nesveiko” objekto kalnuose – 2 kilometrų aukštyje!

Po to keliavome per Vokietiją, Čekiją ir Lenkiją lankėme šuolių objektus, bet nešokinėjome. Tik apžiūrinėjome kažkada šuolininkų išbandytus ir dabar uždarytus objektus.

Luzzone užtvanka, nuo kurios atlikom šuolius ypatinga tuo, kad mūsų žiniomis, mes pirmieji pasaulyje nušokome būtent “rope jumping” (šuoliai su virve) principu nuo užtvankos.

Iki šiol nuo užtvankų buvo padaryta B.A.S.E. ir “bungy” šuoliai, bet niekada – “rope”. Beje, pagal aukštį tai – penkta vieta pasaulio istorijoje šokant su virve. Vieta ypatinga dar tuo, kad neįsivaizduoju kitos tokios aukščio ir greičio santykių įrengimo vietos.”

Ekstremalas.lt

Naujametė RJ kelionė į Šveicariją

Kaip ir anais metais, RJ komanda vykstą į Kalėdine – Naujametę išvyką, bet ne ilsėtis ir pramogauti, o įgyvendinti dar vieną sudėtingą ir ekstremalų projektą – šuolius nuo ~250 m aukčio Mauvoisin dambos Šveicarijoje.

Kelionės data: 12.24 -> 01.02

Pagrindinis tikslas – šuoliai su virve (iki 170 m free fall) nuo šio įspūdingo objekto. Antrinis tikslas – stovyklavimas, hiking, KKT treniruotės kalnuotoje vietovėje žiemos sąlygomis, taipogi Naujųjų metų sutikimas originalioje ir šaunioje draugijoje!

Esminis skirtumas nuo praeitų Naujųjų sutikimo šokinėjant nuo 3 objektų Slovėnijoje ir Kroatijoje, kur vyko tik komandos nariai ir artimiausi draugai, tai šiemet siūlome GALIMYBĘ prisijungti prie nerealios kelionės ir Jums!

Nepažadame / neįsipareigojame, kad pašaliniai asmenys turės galimybę atlikti šuolius nuo dambos, bet stengsimės sudaryti tokias sąlygas norintiems, taip kaip sudarėme porai drąsių merginų nušokti nuo Shaan kaya uolos Ukrainoje:

Supraskite, nesame aklatikiai, gali nutikti visaip – galim praleisti šventes areštinėje :)) Gali būti tragiškai nepalankūs orai, gali būti per pavojinga (paaiškėti po 1-2 bandomųjų šuoliu) leisti šokti neturintiems atitinkamos patirties ir dar daug visokių “gali būti”, todėl ir dedame “saugiklį”, kad šuolių nepažadame, neįsipareigojime. Tačiau, jei viskas bus OK, o mums dar kitaip nėra buvę 🙂 tai galės šokti visi kas norės / išdrįs ir greičiausiai ne po vieną kartą 😉

Tai ką tikrai pažadame bendrakeleiviams – gerą laiką, įdomią patirtį, nuotykius ir nepamirštamas akimirkas!! Jei tik išdrįsite priimti iššūkį ir pasiryšite – tai gali tapti gyvenimo nuotykiu 😉

Vietų skaičius ribotas: 8 komandos nariai + 6-8 svečių teisėmis!

Savo pageidavimą dalyvauti galite išreikšti ir klausimus dėl kitų kelionės sąlygų, reikiamos įrangos ir t.t. uždavinėti čia: FaceBook.com/event.php?eid=169911069697041 arba el. paštu: info @ ropejumping.lt 😉

Preliminarus kelionės planas:

12-24 Iš Vilniaus Pajudame apie 17:00 (maršrutas Lietuva, Lenkija, Vokietija, Šveicarija), Lenkijoje keičiamės dovanėlėmis, pasidarome Kūčių stalą.

12-25 Apie 20:00 atvykstame viešbutuką/motelį , susitvarkome, švenčiame Kalėdas.

12-26 Keliamės 09:00 pasiruošiame išėjimui į Dambą, vykdome Dambos žvalgybą, aptariame veiksmus įrengiame sistemą, darome bandomuosius šuolius, ilginame ir tobuliname sistemą iki maksimumo.

12-27 iki 12-29 Šuoliai nuo Dambos

12-29 Šuoliai nuo Dambos, sistemos nurinkimas, įrangos tvarkymas

12-30 Pasiruošiame žieminiam trekingui su viena nakvyne Mauvoisin ežero apylinkėmis ir į jį išjudame, trekingo metu bus stengiamasi panaudoti kuo daugiau KKT (kalnų kelionių technikos) elementų.

12-31 Apie pietus grįžtame iš žygio, ilsimės ruošiamės Naujiesiems metams.

01-01 atsigauname po Naujųjų metų, apie pietus išjudame į Vilnių

01-02 Popietę pasiekiame Vilnių.

Shaan Kaya Rope Jumping II

Šiandien pamatęs kaip laudis šokinėja nuo uolos Kači Kalion`e, prisiminiau, kad N mėnesių ruošiuosi padaryti kažkokį video iš mūsų pačių geriausios šių metų RJ kelionės ir šuolių nuo 230 m aukščio Shaan Kaya uolos. Sėdau ir padariau, nes viskas, ką atidedi – galima sakyti palaidoji… Tad Jūsų dėmesiui dar kartą prisiminimai iš Krymo 😉 “Kelionių organizatorius” RopeJumpingTours pristato ypatingas keliones. Pigiai. Bilietai į vieną pusę 😀

Tai tik 10 minučių iš beveik 10 dienų, turbūt labiausiai afigienos (na gal po įkopimo į Monblaną…) šių metų kelionės. Nenumutinau pokalbių garsų – tai duoda šiek tiek suprast apie atmosferą, komandos juokelius ir pan. 😀

O išsamus kelionės fotometraštis pasiekiamas: FaceBook.com/album.php?aid=192490&id=59009768478

Ar išdrįsi prisijungti?!

Dėmesio: visiems besidomintiems Rope Jumping veikla – liepos 31 – rugpjūcio 11 d. vykstame dar kartą į Shaan Kaya, ekipaže liko 1 laisva vieta!

Kelionės pagrindinis tikslas yra dar kartą įveikti Shaan Kay’os uola, taip pat kelionės metu aplankysime Baltarusijos antenas (~270 m aukščio), Minską, Kijevą, šalia Shaan Kayos uolos esanti miestuka Alupka, Kazantipo kurortą ir jame esančią apleistą elektrinę ir ten padigeriausime.

Tačiau turėkite omenyje – tai nėra pramoginė kelione, ne Novaturas 🙂 Kelionė ilga ir nepatogi, tuomet daiktų nešiojimas – dirba visi, kaip komanda. Gyvename lauko sąlygomis, valgome jei yra laiko, daug dirbame, galimai per lietų ir t.t. Lengva nebus. Bet labai labai įdomu – žmonėms su polėkiu 😉

Susidomėjusius prašome kreiptis:

Arvydas Skype# arvydas_vasiliauskas / tel 860450933
Vytautas Skype# stonkus / tel 867603434

P.S. Vis dar dvejojantiems – reportažas iš pirmos kelionės ir rekordinių šuolių: http://ekstremalas.lt/suoliai-20/lt/lietuvos-suoliu-su-virve-rekordas-arba-treti-pasaulyje–iveike-saan-kaja–papildyta-foto–1039.html