Daugelis žmonių būdami vaikais be problemų laipiojo - medžiais, stogais... vėliau tie įgūdžiai prarandami, įgyjama baimių, atsargumo. Mes visi, būdami vaikais, taip pat buvome nepailstantys pasaulio tyrinėtojai, kuriems visuomet įdomu naujos vietos, nauji įspūdžiai ir patirtys bet su laiku, dėl gyvenimo, darbo aplinkybių daugeliui ši aistra pažinti pasaulį išblėsta... Tačiau yra žmonių, kuriems meilė aukščiui - įgimtas ir išvystytas pomėgis, kurie ne slopina, o vysto poreikį pažinti, tyrinėti pasaulį, keliauti, atrasti naujas, įdomias vietas bei veiklas. Jei Jūs vienas iš tokių žmonių, tuomet mums pakeliui!

Mūsų veiklos istorijos pradžia siekia 1999 metus, kuomet, prieš daugiau nei 20 metų, pirmą kartą nusileista su virve nuo penkiaaukščio... Vėliau buvo daug visko - virvių technikos naudojimas karyboje, aktyvus dalyvavimas šuolių su virve asociacijos veikloje, įgyvendinant sudėtingus projektus aukštyje Lietuvoje ir užsienyje, pramoninio alpinizmo įmonės veikla, pirmos kelionės į kalnus ar palaipioti uolomis pietų Europoje. Keitėsi veiklos, organizacijos, žmonės. Tačiau niekuomet nekito vienas dalykas - meilė aukščiui! Visus tuos metus kauptos žinios, patirtis ir įranga, vieną gražią 2014 m. vasaros pabaigos dieną įgavo formą - įregistruotą asociaciją "Laipiojimo sporto centras", o nuo 2018 m. rugpjūčio - VšĮ "Kalnų kelionių klubas". Pasikeitė tik teisinė forma ir pavadinimas, bet ne mūsų veikla.

Pagrindinės veiklos sritys:

Mokomųjų aktyvaus laisvalaikio uolų laipiojimo ir alpinizmo kelionių organizavimas, į kurias kviečiame registruotis visus besidominčius - apmokysime ir saugosime net ir visai neturinčius jokios patirties, su mumis Jūs aplankysite nuostabias vietas, pramoksite uolų laipiojimo ar keliavimo kalnuose, alpinizmo pagrindų!

Kelioninės ir laipiojimo įrangos nuoma - palapinės, miegmaišiai, kuprinės, šalmai, ledkirčiai, alpinistinės katės ir daug daugiau Jūsų kelionėms ir ekspedicijoms.

Aukštalipių - pramoninio alpinizmo paslaugos. Įvairūs projektai, darbai ir paslaugos aukštyje - reklamų kėlimas ir tvirtinimas ant aukštuminių statinių, montavimas ir demontavimas, įrenginių priežiūra ir kiti projektai aukštyje ar sudėtingai prieinamomis sąlygomis.

O netolimoje ateityje taip pat planuojame organizuoti kalnų kelionių technikos (KKT) - mokomuosius pažintinius alpinizmo kursus Kaune.

Kopimas į kalnus

Tapimas dalininku:

– Jei Jūs domitės laipiojimo sportu, mėgstate keliauti, laipioti uolomis ar kopti į kalnus, aktyviai leisti laisvalaikį?
– Norite mokytis, treniruotis, nuolat bendrauti ir turiningai leisti laisvalaikį bendraminčių būryje?
– Suprantate, kad narystė ir dalyvavimas įstaigos veikloje - tai atsakomybė, įsipareigojimai skirti, pagal galimybes, savo įrangą, laiką, pinigus, žinias ir pastangas bendram labui, veiklos tikslų įgyvendinimui ir vystymui?
– Nesvarbu, jau esate išbandę darbą su virvėmis, kažkur laipioję, įkopę, žodžiu aukštis ir specialioji įranga Jums nesvetima, ar tik dabar pradedate domėtis šiuo puikiu sportu ir aktyviu laisvalaikiu, prisijunkite prie mūsų!

KKK specializacija – aktyvaus laisvalaikio kelionės į kalnus ar laipioti ant uolų įvairiose šalyse, renginiai ir pramogos aukštyje Lietuvoje, mokymai ir treniruotės su virvėmis, specialiąją alpinistine įranga dideliame aukštyje, pramoninio alpinizmo projektai ir t.t.

Mes skiriamės nuo plačiau žinomų laipiojimo klubų / laipiojimo salių (indoor climbing) kur labiausiai akcentuojamas bouldering`as – laipiojimas kybiais ir uolomis beveik be jokios specialiosios įrangos, tik savo rankomis ir kojomis, raumenų galia. Taip, tai puikus sportas ir kūno lavinimas, stiprinimas, bet tose salėse Jūs neišmoksite daugybės įdomių dalykų, kuriais užsiimame mes – darbo su virvėmis, mazgų rišimo, saugojimo ir saugojimosi aukštyje, kopimų ir nusileidimų virve iš didelio aukščio, krovinių kėlimo, perkėlų įrengimo ir įveikimo, stovyklavimo kalnuose / žiemą ir daug ko kito, kas labai išplės Jūsų akiratį ir galimybęs!

Bet pirmiausia – mes esame draugų ir bendraminčių grupė, viešasis juridinis asmuo kurio veikla neapsiriboja vien tik alpinistiniais / laipiojimo reikalais. Mes kartu dalyvaujame pėsčiųjų žygiuose, keliaujame ar stovyklaujame, susirenkame į klubo patalpas filmų ir fotograijų peržiūrai, ar padedame vieni kitiems ištikus bėdai!

Domina galimybė tapti VšĮ dalininku ir prisidėti vystant ir plečiant šią veiklą? Tuomet galite atsispausdinti, užpildyti, nuskenuoti ir el. paštu atsiųsti mums kandidato į dalininkus anketą.

Po patvirtinimo gavimo turėsite pervesti į VšĮ atsiskaitomąją sąskaitą bent 1000 € įnašą (nuo įnašo dydžio priklauso įgyjamos turtinės teisės į VšĮ disponuojamų resursų dalį, bei balso teisė) ir tapsite VšĮ dalininku (-e), pradėsite dalyvauti mūsų veikloje!

P.S. VšĮ dalininkai naudojasi įvairiomis nuolaidomis kelioninei aprangai, spec. įrangai ar paslaugoms mūsų partnerių parduotuvėse įsigyti, turi teisę neatlygintinai pasiskolinti klubo įrangą (palapines, kuprines, miegmaišius ir t.t.) asmeninėms kelionėms, poreikiams bei naudotis klubo patalpomis ir įrenginiais.

Jūsų parama mūsų veiklai:

Esame visuomeninė, pelno nesiekianti, sportą ir keliones populiarinanti organizacija, besitikinti Jūsų palaikymo ir paramos. Kasmet Jūs turite galimybę patys nuspręsti, kam skirti 1.2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Pasinaudokite šia teise! Kviečiame Jus 1.2% nuo GPM skirti VšĮ Kalnų kelionių klubas. Iš anksto dėkojame už paramą, kuri Jums nieko papildomai nekainuoja, tačiau prisideda prie mūsų veiklos vykdymo, įrangos įsigijimo ir tikslų įgyvendinimo!

Paremti mūsų veiklą labai paprasta:
1. Patogiausias ir greičiausias būdas paskirti paramą – iki einamųjų metų gegužės 1 d. prisijungti prie Deklaravimas.vmi.lt ir užpildyti formą FR0512. Joje pildoma: asmeniniai duomenys (asmens kodas, telefono nr., vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas), nurodomas mokestinis laikotarpis (pvz.: 2019), pažymima varnelė laukelyje 6S, o sekančiuose laukeliuose įrašomi arba pasirenkami šie duomenys, be kabučių – E1: „2„; E2: „304887951„; E4: „1,20„; E5: „2023„. Viskas! Belieka patikrinti ar deklaracijoje nėra klaidų (paspaudžiant raudoną šauktuką lango viršuje) ir pateikti deklaraciją.

2. Jūs taip pat galite atsisiųsti, atspausdinti, užpildyti didžiosiomis raidėmis ir apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skyriui, kurio veiklos teritorijoje nuolat gyvenate, pateikti pasirašytą formą FR0512.

Nuoširdžiai Jums dėkojame!

P.S. Be to Jūs asmeniškai ar Jūsų įmonė, bet kada ir bet kokia suma, galite tiesiogiai paremti mūsų veiklą, pervedant lėšas į VšĮ sąskaitą:

Gavėjas: VšĮ Kalnų kelionių klubas
A/s. nr.: LT033500010003856990
JA kodas: 304887951
Paskirtis: Parama veiklai

Valdyba - vedliai

Dainius

60%

"Didelis, plikas ir piktas" 🙂 Realiai - tiesiog reiklus. Nemėgstu paviršutiniškumo, atsainaus požiūrio. Daug mokausi, stengiuosi gyvenime ir iš kitų to reikalauju.

Patirtis
Kelionių vadovas
Kalnų vedlys
KKT instruktorius
aukštalipys
IT specialistas
karys - savanoris

Mindaugas

20%

Dešinioji ranka - antras žmogus klube. Jo kompetencijoje visokie projektai, dalyvavimai renginiuose, veiklos vystymo strategijos, bendradarbiavimai ir t.t. Neformalus TNF ambasadorius.

Patirtis
Kelionių vadovas
kalnų vedlys
instruktorius
verslininkas

Aidas

20%

Užkietėjęs keliautojas, įvairių moto rekordų savininkas, žmogus kurio ambicijos ir polėkiai gerokai viršija kasdienius lūkesčius. Daugiausiai kartų į Monblaną įkopęs Lietuvis. Tame tarpe - sausio 1 d.

Patirtis
Video operatorius
keliautojas
kalnų vedlys
motociklininkas

Kiti instruktoriai

Potraukis aukščiui, aistra kelionėms, meilė kalnams galbūt ir gali būti išvystyta ar įgyta, tačiau mūsų atveju ji akivaizdžiai įgimta. Jau ankstyvoje vaikystėje šie žmonės dažniau nei kiti karstėsi medžiais ir stogais, paūgėję pirmą kartą nusileido nuo kažkur su virve, išsiruošė į skautų ar jaunųjų šaulių stovyklą, trumpesnę ar ilgesnę kelionę ir galutinai tuo „susirgo“. Ir visą tai ką išmoko, sukaupė patirtį dabar perduoda kitiems, moko juos kaip naudotis virvių technika ir įranga, saugiai elgtis ant uolų ar kalnuose.

Ornandas

Patirtis
Kalnų vedlys
instruktorius

Kęstutis

Patirtis
Instruktorius

Žygimantas

Patirtis
Instruktorius