Lietuvos šuolių asociacijos su virve nariai neseniai grįžo iš Prancūzijos ir Šveicarijos. Neoficialiais duomenimis lietuviai pirmą kartą pasaulyje atliko šuolius su virve nuo Luzzone užtvankos Šveicarijoje!

Septyni lietuviai atliko šuolius su virve Šveicarijoje nuo Luzonne užtvankos, o su jais Prancūzijoje susitikęs Saulius Kirstas BASE šuolį nuo uolos Verdono tarpeklyje.

Lietuvos ekstremalai pradžioje taip pat ketino atlikti šuolius su virve Prancūzijos pietryčiuose, Alpėse, esančiame apie 20 kilometrų ilgio ir 700 metrų gylio Verdono tarpeklyje.

Tačiau dėl nepalankių orų ir žandarmerijos reikalavimų čia pavyko atlikti tik B.A.S.E. šuolį Prancūzijoje gyvenančiam lietuviui S.Kirstui.

Tačiau po kelių dienų Lietuvos šuolių su virve asociacijos nariai pirmieji pasaulyje atliko šuolius nuo Šveicarijos Luzzone užtvankos!

Specialiai Ekstremalas.lt savo skaitytojams – Lietuvos šuolių su virve pradininko Arvydo Vasiliausko pasakojimas apie šuolius nuo Verdono užtvankos.

“Dvi savaites buvome “eurotripe”. Keliavo septyni žmonės, Saulius – aštuntas, bet į Verdoną atvyko tik porai dienų pašokinėt B.A.S.E. Jis ten šokinėjo ir daug ir anksčiau. Mūsų kompanijoje – penki asociacijos nariai ir du asociacijos draugai nuolat keliaujantys su mumis.

Pirminis planas buvo nušokti nuo Verdono kanjono 400 metrų aukščio uolos. Ten B.A.S.E. šuolius atliko Saulius Kirstas, o mes tuo metu įrenginėjome sistemą.

Po to jis išvyko. Mes porą dienų laukėme gero oro, nes buvo “nesveiki” vėjai, kurie būtų lydėję blogą šuolį ar nelaimę. Vėliau sistemą pamatė žandarmerijos atstovai ir paprašė mums ją nusirinkti. Seniūnija, deja, irgi nedavė leidimo.

Tada linksmai keliavome toliau, pro Šamoni slėnį – Monblaną kitus kalnus, kol galiausiai nukakome į Luzzone užtvankos Šveicarijoje, kur atlikome šuolius su virve.

Šokinėjome kol nenukrapštė policija. Įsirengėme per pustrečios valandos, kas yra labai greitai, naktį. “Vazos” ilgis buvo apie 300 metrų ir jau nuo ryto pradėjome šokinėti.

Aukštis – 165 metrai, bendro kritimo – apie 140 metrų. Atlikau bandomąjį šuolį. Ta vieta man atrodė tarsi didelis šulinys. Iššokau į labai stabilią kritimo poziciją. Jausmas – tarsi tuoj į ką nors atsitrenksiu. Bet kritau ir kritau, ir galiausiai – labai švelnus stabdymas.

Po to šuolius atliko kiti kelionės dalyviai. Iškart po šuoliu šventėme Velykas. Nieko nėra nuostabesnio daužyti kiaušinius ir valgyti Velykų pietus ant ką tik padaryto “nesveiko” objekto kalnuose – 2 kilometrų aukštyje!

Po to keliavome per Vokietiją, Čekiją ir Lenkiją lankėme šuolių objektus, bet nešokinėjome. Tik apžiūrinėjome kažkada šuolininkų išbandytus ir dabar uždarytus objektus.

Luzzone užtvanka, nuo kurios atlikom šuolius ypatinga tuo, kad mūsų žiniomis, mes pirmieji pasaulyje nušokome būtent “rope jumping” (šuoliai su virve) principu nuo užtvankos.

Iki šiol nuo užtvankų buvo padaryta B.A.S.E. ir “bungy” šuoliai, bet niekada – “rope”. Beje, pagal aukštį tai – penkta vieta pasaulio istorijoje šokant su virve. Vieta ypatinga dar tuo, kad neįsivaizduoju kitos tokios aukščio ir greičio santykių įrengimo vietos.”

Ekstremalas.lt


omentarų

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Ankstesnis įrašas
Mt. Kastropolskaya RJ, Crimea, Ukraine
Kitas įrašas
The Wildest Dream