Į šią kelionę gali vykti bet kas - jauni ir seni, vyrai ir moterys, šeimos su vaikais, nes laipiojimas via-ferratom`is, tai lengviausia ir saugiausia uolų laipiojimo forma, kuri iš principo panaši į apsilankymą nuotykių parke - Jums tereikia laipioti įvairiomis kopėčiomis, judėti pagal įrengtus saugos trosus ir mėgautis gerokai įspūdingesniais nei lietuviškuose nuotykių parkuose vaizdais, bei maloniu nuovargiu. Tam nereikia turėti jokios išankstinės laipiojimo patirties, pasirengimo ar įrangos - profesionalūs mūsų klubo instruktoriai pasirūpins viskuo, apmokys, lydės ir saugos Jus visos kelionės metu 😉 

LLORET DE MAR WEATHER

Kelionės programa (daugiau detalių – išskleidus):

09:30 savarankiškai atvykstame į Vilniaus oro uostą. 11:10-13:40 skrydis į Barseloną (BCN). 14:30-15:00 pasiimame nuomojamus automobilius. 15:30-16:30 važiuojame apsipirkti maisto atsargų, užkandame. 16:30-17:30 važiuojame įsikurti išnuomotame bute ar name. 17:30-18:00 važiuojame į Sant Feliu de Guíxols. 18:00-20:00 laipiojame vienoje iš gražiausių gražiausių - nuostabaus grožio pakrantės via-ferrat`a "Cala del Moli". 20:00-22:00 grįžtame į namus, vakarieniaujame 23:00 poilsis.
7:00 keliamės, ruošiamės, budintys gamina pusryčius. 8:00 pusryčiaujame, aptariame dienos planą. 9:00 automobiliais ir pėsčiomis keliaujame iki vienos žymiausių Katalonijos via-ferrat`os “Baumes Corcades”, pasižyminčios ilgiausiu, 69 metrų ilgio, 600m aukštyje esančiu nepalietišku tilteliu. Pereiti tokio ilgio atkarpą trosu - įspūdis kiekvienam. Jei galvojate, kad negalite - garantuojame, kad galite. 17:00-20:00 važiuojame, sustojame, pasimėgaujame įspūdingais Costa Brava pajūrio miesteliais. 20:00 grįžę namo ruošiame vakarienę, vakarieniaujame, aptariame įspūdžius. 22:00 poilsis.
7:00 keliamės, ruošiamės, budintys gamina pusryčius. 8:00 pusryčiaujame. Įvertinę savo jėgas patys bei instruktorių sprendimu renkamės vieną iš dviejų planų: 9:00 pramokę bei prisijaukinę baimę, automobiliu važiuojame prie sudėtingiausios šioje kelionėje via-ferrat’os “Agulles Rodones”. Joje mūsų laukia jau sunkesni perėjimai, kopimai, daugybė nusileidimų virve žemyn, bei jau pažįstami nepalietiški tilteliai. arba 9:00 važiuojame prie aukščiausio Katalonijoje “Montserrat” kalnų masyvo, kurio viršuje įsikūręs to paties pavadinimo vienuolynas. 10:30 patenkame į miestelį, aplankome legendinę Montserrat baziliką, kurioje, pagal legendos, buvo laikomas šventasis Gralis. 11:30 leidžiamės funikulieriumi ir pėsčiomis einame iki kalno šlaite esančios “Santa Cova koplyčios". Vaizdai tokie, jog tikrai verta. 13:00 funikulieriumi keliamės į Sant Joan, aukščiausią paprastai pasiekiamą apžvalgos aikštelę, iš kurios sekančiu funikulieriumi keliamės į Plà de les Taràntules ir pradedame savo žygį į “Sant Jeroni” - aukščiausią masyvo viršūnę. 16:00 Pasiekę viršūnę ir visą Kataloniją matydami iš paukščio skrydžio, mintimis atsisveikiname ir paskutinį kartą pasigrožime pasakiškais kraštovaizdžių vaizdais. 18:00 važiuojame namo. 19:00 ruošiame vakarienę, lengvus pusryčius, vakarieniaujame. 21:00 ar dar ankščiau ruošiamės miegoti, ilsimės.
3:00 keliamės, užkandame, tvarkomės 4:00 išvažiuojame iš namų. 5:00 priduodame automobilius ir registruojamės skrydžiui. 6:20-10:40 perpildyti įspūdžių ir šiek tiek nuvargę skrendame namo.

Data ir kaina

2023 m. kelionės kaina: 950 € / asm. Į ją įskaičiuota:

2 skrydžiai lėktuvu jei brangsta – primokate! 350 €

Tiesioginiai skrydžiai iš Kauno į Barselonos (BCN) oro uostą ir atgal + nemokomas rankinis bagažas (nedidelė ~30 litrų talpos kuprinė iki 10 kg svorio).

Organizacinės išlaidos ir įranga 250 €

Kelionės organizavimas, reikalingos laipiojimo ir savisaugos įrangos nuoma bei gabenimas (visiems dalyviams gabenami apatiniai apraišai, šalmai, savisaugos, o bendrai grupėms - virvės, kopimo ir nusileidimo įtaisai, atotampos, magnezija ir t.t.), vedlių / laipiojimo instruktorių paslaugos ir pamokos (tai nėra atlyginimas ar pelnas - Jūs tiesiog apmokate instruktorių kelionės, apgyvendinimo, maitinimosi, įrangos atnaujinimo ir pan. išlaidas!)

Apgyvendinimas 200 €

3 naktys patogiame name ar bute kažkuriame Costa Brava pakrantės miestelyje

Vietinis transportas 80 €

Patogių (SUV) automobilių nuoma, pilnas KASKO draudimas, kuras, kelių ir parkavimo mokesčiai.

Bazinis maistas Gaminate patys! 50 €

Atvykus ir įsikūrus prekybos centre apsiperkame bendrų atsargų 4 dienoms. Pusryčiams ir vakarienėms valgome salotas / košes / sumuštinius ir t.t., o pietums nešamės "kišeninį maistą" - vaisius, šokoladukus, sausainius ir pan. Papildomos išlaidos maistui - kavinėse Sant Feliu de Guíxols ar važinėjant kitur, asmeniniai užkandžiai, ledai, sultys, gaivieji gėrimai, alus ar vynas vakarais nėra įskaičiuota į kelionės biudžetą ir tam Jums gali prireikti, priklausomai nuo poreikių, dar ~50 €

Kelioninis draudimas Įskaitant alpinizmą! 20 €

Visus keliautojus privalomai apdraudžiame medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų bei traumų draudimu įskaitant laipiojimo / alpinizmo rizikas (daugelio Jūsų su bankų kortelėmis ar pan. galbūt turimas kelionių draudimas - šiai veiklai negalioja). Taip pat rekomenduojame visiems pasirūpinti ir į kelionę pasiimti nemokamai išduodamas ESDK korteles.

Į šią kelionę tipiškai vykstame rudens pradžioje (rugsėjo mėn.). Tikslios kelionės datos priklauso nuo skrydžių kainos ir paaiškėja maždaug birželio mėn. O šios kelionės biudžetas, lyginant su kitomis mūsų organizuojamomis laipiojimo kelionėmis - gana didelis, nes šiame regione (Katalonijos pakrantėje) viskas gerokai brangiau nei kitur Ispanijoje (pvz. apgyvendinimas žmogui 3 naktims ~90+ eur, automobilio nuoma, kuras grupei ~350 eur ir pan. Dėl tikslios kainos ir datų kviečiame sekti informaciją, atnaujinimus mūsų FaceBook paskyroje: FB.com/KalnuKlubas.lt, arba šiame tinklapyje. Taip pat Jūs visų metų eigoje galite pateikti išankstinę registraciją. Mes, turėdami Jūsų kontaktinius duomenis - el. pašto adresą ir telefono numerį, susisieksime su Jumis prasidėjus konkrečios kelionės planavimui. Tuomet, Jums patvirtinus dalyvavimą, turėsite pervesti 300 € avansinę įmoką skrydžių ir apgyvendinimo rezervavimui o likusią kelionės kainos pusę turėsite pervesti ne vėliau kaip likus 4-2 sav. iki išvykimo.

Registracija kelionei

Visos kelionės metu aktyviai bendraujame, dalinamės žiniomis ir didele įvairių kelionių patirtimi. Jūs ne tik įgysite naujų draugų, parsivešite kvapą gniaužiančių nuotraukų, bet ir naujų žinių, įgūdžių kaip komplektuotis kuprinę kelionėms, gamintis maistą, dirbti su virvėmis, saugotis ir saugoti kitus aukštyje, dirbti komandoje, nugalėti baimes ir, tikimės, dar didesnį troškimą naujoms kelionėms, naujiems įspūdžiams!

Tai patogi kelionė, kur daugmaž viskas suplanuota ir nuglūdinta per eilę metų, iš anksto užsakomas patogus apgyvendinimas, išnuomojami automobiliai, pasirūpinama spec. įranga ir pan. Jums tereiks padėti supirkti bendrą komandos maistą ir prisidėti jį gaminant bei dalinant ? Tad į šią kelionę galima vykti jauniems ir seniems, pavieniui ar šeimomis, su paaugliais vaikais - visiems bus smagu ir įdomu!

Apranga ir įranga

Asmeninė apranga ir įranga

Individualios aprangos ir asmeninės įrangos rekomendacinio pobūdžio pavyzdžiai – Jūs visuomet galite rinktis pigesnius ar brangesnius analogus, tačiau Jūs privalote, daugiau ar mažiau, turėti visus žemiau išvardintus elementus.

Atkreipiame dėmesį, kad į šią kelionę skrisite lėktuvu, TIK su nemokamu rankiniu, pakankamai nedideliu bagažu (RyanAir atveju: 40 x 25 x 20 cm, ~22-28 ltr. tūrio, iki 10 kg. svorio), todėl pasistenkite neprisikrauti nieko per daug. Pvz. tikrai abejotina ar aktyvaus laisvalaikio kelionėje rasite laiko storos knygos skaitymui ar kasdieniam skirtingų rūbų keitimui, o daugelį asmens higienos ar dar kokių reikmenų be problemų įsigysite Ispanijos prekybos centruose. Kainos ir pasirinkimas – panašiai kaip ir Lietuvoje.

Tai nėra labai specifinė, ekspedicinė kalnų kelionė, todėl jokios specialios įrangos ar aprangos įsigyti ir gabentis nereikia. Kuprinė, rūbai žinoma, gali būti vienokie ar kitokie, labiau tinkami aktyviai veiklai arba ne, bet tai nesudaro ypatingos reikšmės. Ten tipiškai būna šilta, gyvename patogiame name ar apartamentuose su virtuvėmis, dušais (rankšluosčiai yra), elektra, lyja retai, todėl esmę sudaro pora pamainų rūbų (kelnės, šortai, marškinėliai, džemperis užsidėti vakare, patogi avalynė (kedai), šlepetės ir higienos, kiti asmeniniai reikmenys.

Būtinai turėkite tik akinius nuo saulės ir „ciklopus“ (prožektoriai, tvirtinami prie galvos), nes dažnai stengiamės išnaudoti dienas iki sutemų, tad tenka grįžinėti kalnų takais prie automobilių prieblandoje ?

Kelioninė kuprinė

22-30 ltr. talpos

Rinkitės patogią ir patvarią kuprinę, kurioje tilptų visi Jūsų daiktai ir būtų patogu nešioti. Pasistenkite neviršyti avialinijų reikalavimų.

Galvos apdangalas

klasikinė kepuraitė arba labiau specifinė, su atvartais, saugančiais kaklą / sprandą nuo kaitrios Ispanijos saulės.

Apatinis trikotažas

marškinėlių, trumpikių, kojinių rekomenduojama papildomai pasiimti bent po 2-3 vnt. be tų su kuo skrendate

Higienos reikmenys

rankšluostis, drėgnos servetėlės, dantų šepetėlis ir pasta, šampūnas, kremas odai ir kt. pagal poreikius. (galima pirkti vietoje!)

Akiniai nuo saulės

3-4 kat.

Rekomenduojame rinktis bent 3-ios kategorijos kokybiškus saulės akinius, kurie apsaugo nuo intensyvių saulės spindulių.

Flisinis džemperis

plonas, bet gerai šildantis, nepamainomas apsirengti vakare, sustojus poilsio ar subjurus orui.

Kelioniniai batai

patogūs ir patvarūs. Rekomenduotina su „Vibram“ padu, pranešioti. Galima skristi ir su paprastais kedais.

Kremas nuo įdegio

Jei nenorite atskridę iš "žiemos" per greitai nudegti saulėje - rekomenduojama teptis apsauginiu kremu, kurio įsigysite vietoje

Žibintuvėlis

Tvirtinamas ant galvos

„Ciklopas“ – būtinas ir labai patogus kelionių, stovyklavimo aksesuaras. + papildomi elementai!

Kelioninės kelnės

1-os su kuriomis skrisite ir grįšite, kitos – patogios laipiojimui, bet negaila sutepti ar sugadinti. Tik ne džinsai ar pan. 🙂

Šlepetės ar sandalai

patogu ir pravartu vakare persiauti į paprastas šlepetes, leisti pailsėti kojoms, išdžiūti kelioniniams batams

Kiti asmeniniai daiktai

asmens dokumentai (ID kortelė ir/ar pasas), kreditinė kortelė, ~€50-150 grynais asm. išlaidoms. Medikamentai ir pan.

Nebūtina, bet pravarti asmeninė įranga

Kita galinti praversti įranga ar apranga. Jei neturite – specialiai nepirkite, bet jei turite ir telpa į kuprinę – pasiimkite, bus patogiau ?

Membraninė striukė

vasaros gale Katalonijoje gana nedidelė lietaus tikimybė, bet pasitaiko ir debesuotų, vėjuotų ar lietingų dienų. Bent 5000-10000 mm/24h atsparumas.

Hidravimo sistema

vandens pūslė su gėrimo šlangute, dedama į kuprinę arba ConverTube sistema, užsukama ant daugelio vandens talpų ar standartinių butelių nuo gaiviųjų gėrimų

Išorinis įkroviklis

„PowerBank`as“ ir / ar saulės energijos įkroviklis mobiliajam telefonui, navigatoriui, sportiniam laikrodžiui, MP3 grotuvui, foto ar video (GoPro) kamerai

Bendro naudojimo įranga

Laipiojimo įranga, kurios nuoma (skraidinama iš Lietuvos arba nuomojama vietoje) ir naudojimas įskaičiuotas į kelionės išlaidas:

Alpinistinis šalmas

1 vnt. / žm.

sportinis šalmas skirtas apsaugoti galvą nuo krentančių akmenų ir / ar sutrenkimų.

Alpinistinės virvės

60 m. / gr.

30/60 m, dinaminės virvės uolų laipiojimui, saugai.

Atotampos

6 vnt. / gr.

uolų laipiojimo savisaugos įtaisai (Petzl Ange ar pan.).

Alpinistiniai apraišai

1 vnt. / žm.

baziniai apatiniai apraišai, modeliai ir tipai gali skirtis.

Pakilimo virve įtaisai

1 vnt. / gr.

skirti kopti virve - Petzl Ascension, Petzl Tibloc, kopetėlės

Kelioninė vaistinėlė

1 vnt. / gr.

bendro naudojimo PMP priemonės ir būtiniausi vaistai.

Savisaugų komplektas

1 kompl. / žm.

Specialiai via-ferrat`omis laipioti skirtas savisaugų su amortizatoriumi komplektas

Nusileidimo įtaisai

2 vnt. / gr.

saugojimo ir nusileidimo virve įtaisai - Petzl GriGri, Petzl Reverso ir pan.

Apsauginės pirštinės

1 vnt. / asm.

paprastos (sodo) odinės pirštinės papildomai rankų apsaugai.

Aprangos ir įrangos įsigijimas

Kažką iš aukščiau išvardintos asmeninės aprangos ir įrangos tikėtina kad jau turite. Kažką, ko neturite, galbūt galite pasiskolinti iš draugų ar pažįstamų. Taip pat galite prisijungti, ieškoti atitinkamos aprangos bei įrangos, specializuotose FaceBook`o grupėse, pvz: "Alpinistinė apranga ir įranga" arba "Kelioninė apranga ir įranga".

O tai ko neturte ir negaunate pasiskolinti - rekomenduojame išsirinkti bei įsigyti iš mūsų partnerių Lietuvoje parduotuvių arba tų el. parduotuvių, kitose Europos Sąjungos šalyse, kur mes patys dažnai apsiperkame ir kur daugeliu atveju, nuo tam tikros pirkinių sumos, siūlomas nemokamas siuntimas Į Lietuvą, bei įvairios nuolaidos, išpardavimai:

Nuolaidų kuponas
-15%
Tik mūsų klientams!

Nuolaidų kuponas

Keliausite su mumis? Įsigydami aprangą ir įrangą pasinaudokite mūsų partnerių parduotuvėse Lietuvoje suteikiama nuolaida!

Jei turite ar galite pasiskolinti asmeninę laipiojimo savisaugos įrangą - registracijos metu komentaruose nurodykite tai ir galutinė kelionės kaina Jums bus šiek tiek mažesnė (iki -30 €, t.y. po -10 € už turimą šalmą / apraišus ar VF savisaugų komplektą), nes nereikės nuomoti šios įrangos. Likusi kainos dalis - už įrangos skraidinimą, nesvarbu mūsų ar Jūsų.

Dėmesio: sugadinus ar pametus nuominę bendro naudojimo įrangą – privalėsite kompensuoti pilną jos kainą!

Via-ferrat`os

Apgyvendinimas

Kadangi tai aktyvaus laisvalaikio kelionė, kurios metu tikrai pavargstama fiziškai, kokybiškam poilsiui išnuomojame visą vilą ("Els Pins", "Montesa", "d'Aro" ar pan.) su lauko baseinu, kuriame gali apsistoti visi 10 (2 grupės) keliautojų. Konkretus apgyvendinimo pasirinkimas priklausys nuo pasiūlos ir kainų.

Dažniausiai namus nuomojame toliau nuo jūros / kurortinio Sant Feliu de Guíxols miesto, kuriame kainos tikrai "kandžiojasi" ir kelionės išlaidų biudžetą padidintų dar bent 100 € kiekvienam, o tuo pačiu gyvename arčiau via-ferrat`ų ir uolų.

Nepavykus gauti reikiamoms datos išsinuomoti tinkamo namo, alternatyvus variantas - nuomojame dvejus atskirus apartamentus, kuriuose gali apsistoti grupės po 5 asmenis (instruktorius + 4 keliautojai).

Maitinimasis

Tipiškai į kelionės kainą įskaičiuojame 70 € (tik ~9-10 € dienai!) bendrosioms maitinimosi išlaidoms. Tai lengvi užkandžiai, kaip pvz. sumuštiniai, su kumpiu ir/ar sūriu rytais, šokoladukai, sausainiai, vaisiai dienos metu, bendrai verdamos košės su kokiomis dešrelėmis ar dar kažkas kepama vakare ir t.t. Taipogi arbata, kava, cukrus, servetėlės, prieskoniai, padažai ir kiti bendro naudojimo reikmenys.

Visa kita – papildomas maistas kavinėse, baruose, kebabinėse pakeliui iš Lietuvos ar prie uolų bei atgal, gaivieji ar alkoholiniai gėrimai, ledai ir pan. – Jūsų papildomos išlaidos.

Pusryčius ir vakarienes gaminamės pakaitomis patys, patogiose namų virtuvėse. Tam kiekvieną dieną skiriama budinti „tarnyba“ iš 2-3 kelionės dalyvių ir 1 kuruojantis instruktorius, kurie keliasi šiek tiek anksčiau ir kaičia vandenį, ruošia maistą. Taip pat vakare, grįžus iš laipiojimų, pirmiausia užsiima maisto gaminimu visai grupei, kol kiti tvarkosi asmeninius reikalus, prausiasi, ilsisi.

Pavyzdinis 4 dienų ekspedicinis racionas gali būti toks ar panašus (paspauskite, kad padidinti):

Cala del Moli

Tai neilga, nesudėtinga, bet labai įspūdinga via-ferrat`a Sant Feliu de Guíxols miesto pakraštyje, pakrantėje.

Šioje via-ferrat`oje laipiojimas vyksta pačiomis pakrantės uolomis ir tarp jų, po kojomis dažnai regint nuostabią jūros žydrynę.

Laipiojimo trukmė: 3-4 val. Sudėtingumas: K3 [ B/C ] (vidutinis - tinkama paaugliams ir vyresniems, nerekomenduojama vaikams).

Canal de las Dames

Trečioji pagal sudėtingumą via-ferrat`a, kuria Jūs laipiosite šioje kelionėje yra vienintelė Montserrat kalno regioniniame parke / draustinyje esanti via-ferrat`a "Canal de las Dames". Tai fiziškai gana sunkus lipimas, todėl rekomenduojama tik jau patirties turintiems, fiziškai pasiruošusiems ir aukščio baimės neturintiems laipiotojams.

Laipiojimo trukmė: ~3 val. Sudėtingumas: K4+ [ D+ ] (fiziškai sunku,  reikia ištvermės).

Baumes Corcades

Trečioji - ilgesnė ir jau kiek labiau fiziškai bei psichologiškai reikli via-ferrat’a. Tai viena iš kelių pačių žymiausių via-ferrat’ų Katalonijos regione, labiausiai žinoma dėl savo 69 metrų ilgio nepalietiško tiltelio, kabančio 600 metrų virš žemės aukštyje. Kildami ja ir besimėgaudami Vic plynaukštės vaizdais, pasieksime Turó del Puigsagordi viršūnę, kurioje ir užbaigsime savo kopimą. Trasoje nemažai “nusimetimo” taškų, kuriuose galima lipimą nutraukti, bei pasirinkimų aplenkti sudėtingesnes atkarpas. Šią via-ferrat’ą išbandysime visi. O pagauti azarto, greičiausiai galiausiai gailėsitės, jog ji galop pasibaigė.

Laipiojimo trukmė - 5-6 val. Sudėtingumas: K4 (vidutinio sunkumo - tinkanti asmenims, jau įgijusiems pasitikėjimo savo sugebėjimais. Netinkanti pirmą kartą lipantiems). 

 

Agulles Rodones

Fiziškai, techniškai ir psichologiškai pati sudėtingiausia via-ferrat`a šioje kelionėje. Joje gausu kopimų ir nusileidimų (diulferiai virve), oro perkėlų ir himalajietiškų tiltų.

Ši via-ferrat`a tęsiasi traversu per Dalmau dels Carcaixells - "nugludintas granitines adatas", kurios ir taip randasi plynaukštėje, tad vietovės iškilumas virš apylinkių garantuoja žadą atimančius vaizdus.

Laipiojimo trukmė: 6 val. Mes einame 2/3 ilgio, ~4 val. nes paskutinis trečdalis - pats sunkiausias ir prasčiausio stovio, mažiau saugus... Sudėtingumas: K5 [ E ] (sunkus - tinkama fiziškai pajėgiems, aukščio nebijantiems suaugusiems).

Kita informacija

Sant Feliu de Guíxols

Sant Feliu de Guíxols - tai kurortinis miestas Costa Brava regione, svarbus Katalonijos uostas, gausus turistų traukos objektais.

Miesto apylinkėse gausu uolėtų pakrančių, pėsčiųjų takų, promenadų ir nedidelių "slaptų", pušimis ir uolomis pridengtų, smėlėtų paplūdimių.

Viduržemio jūros klimatas šioje vietovėje beveik ištisus metus garantuoja saulę ir šilumą.

Montserrat

Verčiant iš katalonų kalbos “dantytas kalnas”, Montserrat yra visiškas kontrastas šalia esančiai Barselonai. Daugeliui tai ypatinga ir mistinė vieta, kurioje kalbama vyksta stebuklai, o pagal legendos, buvo laikomas ir pats šventasis Gralis. Pabuvoję miestelyje ir aplankę baziliką, funikulieriais kelsimės iki kalno šlaite, lyg pasakoje, “įlietos” didžiulės koplyčios, o pasikėlę dar šiek tiek pradėsime trijų valandų žygį link aukščiausios masyvo viršūnes Sant Jeroni, taip vainikuodami visus savo įspūdžius ir Katalonijos užkariavimą 🙂