Tai tikrai bene įdomiausia, įspūdingiausia ir įvairiausių patirčių suteikianti mūsų organizuojama kelionė! Būtų galima ilgai ir daug rašyti, pristatinėti kuo ten nuskridus užsiimama, veikiama, kas pamatoma, bet tikrai geriau, kaip sakoma, vieną kartą pamatyti gana išsamiame video o tuomet - išbandyti patiems 😉

Data ir kaina

Tikslios šios kasmetinės kelionės datos ir biudžetas priklauso nuo skrydžių kainos ir paaiškėja maždaug vasario/kovo mėn. viduryje, o pilnai užsipildo iki balandžio pradžios. Tuomet, priklausomai nuo pasirinktų skrydžių, taip pat paaiškėja konkreti kelionės trukmė - 7, 8 arba 9 dienos, bei dėl to kelionės išlaidų biudžetas gali kisti tarp 750 € ir 850 € ar daugiau (brangesni skrydžiai, reikia daugiau nakvynių, maisto. Tuo atveju jei skrydžiai, pradėjus juos rezervuoti, pabrangsta virš numatyto biudžeto - Jums teks primokėti kainos skirtumą). Kviečiame sekti informaciją, atnaujinimus mūsų FaceBook paskyroje: FB.com/KalnuKlubas.lt, arba šiame tinklapyje. Taip pat Jūs, paspaudę žemiau esančią nuorodą ir užpildę naujai atsidariusiame lape esančią anketą, visus metus galite pateikti išankstines registracijas. Mes, turėdami Jūsų kontaktinius duomenis - el. pašto adresą ir telefono numerį, susisieksime su Jumis prasidėjus konkrečios kelionės planavimui ir turint tikslesnės informacijos, atnaujinimų. Pradėjus organizuoti kelionę, susisieksime su Jumis dėl ketinimų vykti patvirtinimo. Tuomet turėsite pervesti 350 € avansinę įmoką skrydžių ir apgyvendinimo rezervavimui, o likusią kelionės kainos dalį turėsite pervesti ne vėliau kaip likus 4 sav. iki išvykimo. P.S. Jei Jūs patys norite vykti į El Chorro kitu laiku, bei galite surinkti draugų ar bendraminčių grupę (bent 5 asmenis), tuomet susisiekite ir galėsime suderinti mūsų instruktoriaus vykimą kartu, Jums patogiu metu!

Registracija kelionei

2022 m. kelionės kaina: 800 € / asmeniui. Į ją įskaičiuota:

2 TIESIOGINIAI skrydžiai lėktuvu jei brangsta – primokate 250 €

Patogūs tiesioginiai skrydžiai iš Kauno į Malagos oro uostą bei atgal + nemokomas rankinis bagažas (nedidelė ~30-40 litrų talpos kuprinė iki 10 kg svorio + kompiuterio tašė, rankinukas ar pan.) + pirmenybinis įlaipinimas.

Apgyvendinimas 180 €

2 naktys išnuomotuose butuose/apartamentuose Malagoje (atskridus ir naktis prieš skrendant atgal) + 5-6 naktys puikiuose kotedžuose su lauko baseinu El Chorro.

Organizacinės išlaidos 170 €

Kelionės organizavimas, vedlių / laipiojimo instruktorių paslaugos ir pamokos. Tai nėra atlyginimas ar pelnas - Jūs tiesiog apmokate instruktorių kelionės, maitinimosi, pragyvenimo, įrangos išlaidas!

Bazinis maistas Gaminate patys! 70 €

Prieš išvykimą iš Malagos į vietą prekybos centre apsiperkame bendrų atsargų ir 5-6 paras būnant El Chorro paskirti budintys visai grupei gamina maistą namelių virtuvėse. Pusryčiams ir vakarienėms valgome salotas / košes / sumuštinius, o pietums nešamės "kišeninį maistą" - vaisius, šokoladukus, sausainius ir pan. Papildomos išlaidos maistui - kavinėse Malagoje, kempingo parduotuvėje ar bare El Chorro, ledai, sultys, gaivieji gėrimai, alus ar vynas vakarais nėra įskaičiuota į kelionės biudžetą ir tam Jums gali prireikti, priklausomai nuo poreikių, dar iki ~50-100 €

Įrangos nuoma / gabenimas Visi padeda nešti! 60 €

Visa reikalinga laipiojimo ir saugos įranga pasirūpiname mes - šiai kelionei perkamos naujos laipiojimo virvės, visiems dalyviams gabenami apatiniai apraišai, savisaugos ir šalmai, o bendrai grupėms - kopimo ir nusileidimo įtaisai, atotampos, magnezija ir t.t. Laipiojimo bateliai nėra įtraukti į kainą ir nėra būtini. Bet jei turite - galite pasiimti į savo rankinį bagažą arba kokiai dienai, pabandymui galėsite išsinuomoti vietoje (~6 € / d.).

Vietinis transportas 30 €

Traukinio bilietai oro uostas - Malaga - Elchorro ir atgal, autobuso bilietas nuvykimui į El caminito del Rey tako pradžią.

Kelioninis draudimas Įskaitant alpinizmą! 25 €

Visus keliautojus privaloma apdraudžiame medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų bei traumų draudimu įskaitant laipiojimo / alpinizmo rizikas (daugelio Jūsų su bankų kortelėmis ar pan. galbūt turimas kelionių draudimas - šiai veiklai negalioja!). Taip pat rekomenduojame visiems pasirūpinti ir į kelionę pasiimti nemokamai išduodama ESDK kortelę.

Parko mokestis 15 €

Mokestis už "El Caminito del Rey" tako lankymą.

Kelionės programa (daugiau detalių – išskleidus):

 • Vilniaus oro uoste visi kelionės dalyviai renkasi iki 05:40! Skrydžiai į priekį: 06:50 skrendame į Frankfurtą, kur turėsime tik 1+ val. laukimą iki jungiamojo skrydžio į Malagą.
 • Į Malagos oro uostą atskrisime ~12:10 val. ir iš oro uosto traukiniu ~13:14 val. vykstame į Malagos Maria Zambrano traukinių stotį, kur paliekame bagažą su įranga saugojimo kamerose bei einame papietauti aplinkinėse kavinėse (į kainą neįskaičiuota!), susipažinti su aplinka.
 • 15:00-16:30 einame į išnuomotus butus, įsikuriame, apsitvarkome, pailsime.
 • 17:30-18:30 PC "Larios Centro" perkame maisto atsargas visiems (duona, kumpiai, sūriai sumuštiniams rytais, vaisiai, sausainiai, vafliai dienos užkandžiams, sriubos ir košės vakarienei, kava, arbata ir t.t.), bei kiekvienas individualiai kažko sau, pagal poreikius, skonį ir kišenę nusivežimui į El Chorro.
 • 19:00-22:00 pirkinių krepšius palikę traukinių stoties saugykloje arba parnešę namo, išeiname pasivaikščioti po vakarinį miestą, pavakarieniauti savarankiškai kas ko nori (į kainą neįskaičiuota!), galima užlipti ant pilies kalno, pasigrožėti naktine panorama arba tiesiog ilsėtis bute po kelionės.
 • 23:00 poilsis
 • 07:00-08:00 Kėlimasis, dušai, butų sutvarkymas.
 • 08:00 su visais daiktais paliekame nakvynės vietas ir einame į Maria Zambrano geležinkelio stotį, papusryčiaujame individualiai (į kainą neįskaičiuota).
 • 09:06-09:45 val. traukiniu vykstame į El Chorro. Kelionės trukmė: 39 min.
 • 10:00-11:00 atvykę į vietą susinešame daiktus į "Finca la Campana" ir įsikuriame kotedžuose.
 • 11:00-13:00 pietaujame.
 • 13:00-18:00 įrangos išsidalinimas, prisitaikymas ir pirmosios pamokos, treniruotės ant artimiausių uolų.
 • 19:00-21:00 val. vakarienė, savaitės planų aptarimas, laisvas laikas.
 • 23 val. poilsis.
 • keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame.
 • 9 val. dienos plano aptarimas ir išeiname prie artimiausių uolų (laipiojimo sektorius: Cocina Caliente, maršrutai: Pie Slice, Odio los esparragos, Stay on the scene ir kt.), kur paprasčiausiuose (4-5 kategorijos) uolų laipiojimo maršrutuose visi bus apmokyti uolų laipiojimo pradmenų ir galės išbandyti save šiame įvade į puikų sportą, kuris treniruoja ne tik visą kūną, bet ir koordinaciją, pasitikėjimą savimi, baimių įveikimą ir t.t. Puikūs vaizdai ir įspūdžiai - garantuojami. Kaip ir fizinis nuovargis, po kurio galėsime pasimėgauti alumi ar vynu prie baseino 🙂
 • kadangi šis sektorius labai arti namų (15 min. ėjimo), kas nebenorės laipioti, pavargs ar nusibos - galės grįžti į kotedžus ir prisijungti vėl vėliau ar pan.
 • ~14 val. užkandžiaujame lauko sąlygomis arba, jei labai karšta - grįžtame atgal į kotedžus "siestai" ir vėliau, ~16 val. vėl grįžtame laipioti.
 • namo grįžtame ~19-20 val. Gaminamės ir ~21 val. valgome vakarienę, aptariame dienos įspūdžius ir nuo 23 val. - poilsis.
 • keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame.
 • 10-13 val. einame pasivaikščioti El Choro apylinkėse - kopiame į priešais kaimelį esančią kalvą, kurios viršuje įrengtas panašus į Kruonio HAE vandens rezervuaras, atsiveria graži apylinkių panorama, nusileidus žemyn, grįžus į El Chorro, mėgaujamės ledais 🙂
 • 13 val. autobusu važiuojame į šiaurinę "Caminito del Rey" tako pusę. Pasivaikštome ten ~valandą+ gražių ežerų apylinkėse. Rengiamės pagal temperatūrą ir orų prognozes, papildomai nešame tuščias kuprines į kurias įsidedame vaisių, šokoladukų, sausainių, ir svarbiausia - vandens, gaiviųjų gėrimų, nes beveik visoje trasoje gana "striuka" su apsirūpinimu vandeniu, greitai dehidruojama ir privaloma daug gerti!
 • 15:15 val. pradedame eiti legendiniu taku "Caminito del Rey". Gražiausiose vietose stojame nusifotografuoti, pailsėti, pasimėgauti vaizdais. Viso tako įveikimas turėtų užtrukti apie ~2-3 val.
 • Užbaigus "Caminito del Rey" taką, dar kokią valandą galime pasivaikščioti ant gretimų kalvų, pasigrožėti vaizdais.
 • ~19-20 val. grįžus į kotedžus - poilsis, laisvas laikas arba pagal pageidavimą - teoriniai mokymai: laipiojimo sauga, įranga, mazgai ir t.t.
 • 20-21 val. vakarienė, dienos aptarimas, laisvas laikas, o nuo 23:00 val. - poilsis.
 • keliamės ~8 val. (budintys - 7 val.), pusryčiaujame.
 • 9 val. aptariamas dienos planas, išsiruošiama ir išeinama link via-ferrat`os pradžios.
 • ~10-12 val. šiek tiek palaipiojame apšilimui lengvose ir trumpose trasose sektoriuje "Castrojo" prie geležinkelio bėgių.
 • 12-13 val. trumpas instruktažas ir apmokymas saugiai lipti via-ferrata. Kopimo pradžia.
 • ~15-16 val. būdami aukščiausiame taške užkandžiaujame lauko sąlygomis ant uolų ir pradedame nusileidimą žemyn.
 • ~17-18 val. grįžtame namo, ilsimės, pramogaujame baseine.
 • ~19-21 val. gaminamės vakarienę, aptariame dienos įspūdžius ir nuo 23 val. - poilsis.
 • keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame.
 • 9 val. aptariame dienos planą, išsiruošiame ir išeiname iki tolimesnių, bet įspūdingesnių ir šiek tiek sudėtingesnių laipiojimo sektorių (Escalera Arabe ir pan), kur visą dieną mėgausimės pasakiškais vaizdais, laipiojimo pamokomis ir maloniu nuovargiu. Užkandžiaujame savarankiškai lauko sąlygomis. Antroje dienos pusėje laipiosim ant įspūdingojo "danties", kur jau klasika tapo su grupėmis pasidaryti nerealiai gražias nuotraukas 🙂
 • ~19 val. grįžtame namo į kotedžus ir gaminamės bendrą vakarienė, pramogaujam prie baseino. 23:00 val. poilsis.
 • keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame.
 • 9:30 paliekame kotedžus ir su visais daiktais einame į traukinių stotį iš kur 10.47 val. vykstame atgal į Malagą.
 • Palikę daiktus stoties saugykloje, individualiai ar grupelėmis pasivaikštome po Malagą.
 • ~15:00-16:00 įsikuriame išnuomotose butuose.
 • ~17:00 einame į pasirinktą kliniką atlikti privalomų kelionei greitųjų Covid19 antigenų testų. Kaina: ~35-45€, į kelionės kainą neįskaičiuota!
 • 18:00-22:00 laisvas laikas mieste, vakarienės individualiai ar grupe.
 • 23:00 poilsis.
 • keliamės 08:00, pusryčiaujame bute ar aplinkinėse kavinėse, perkame suvenyrus.
 • ~11:00 val. traukiniu važiuojame į oro uostą, priduodame bagažą, laukiame skrydžio.
 • 13:00 val. skrendame į Frankfurtą, čia pralaukiame 5 val. jungtinio skrydžio į Vilnių, kur leisimės ~23:55
 • Viskas, kelionės pabaiga, skirstotės namo ir dalinatės foto FaceBook`e, renkate milijoną+ like`ų, dar kelias savaites "svaigstate" nuostabiais prisiminimais, bei registruojatės naujoms kelionėms su mumis 😉

Visos kelionės metu aktyviai bendraujame, dalinamės žiniomis ir didele įvairių kelionių patirtimi. Jūs ne tik įgysite naujų draugų, parsivešite kvapą gniaužiančių nuotraukų, bet ir naujų žinių, įgūdžių kaip komplektuotis kuprinę kelionėms, gamintis maistą, dirbti su virvėmis, saugotis ir saugoti kitus aukštyje, dirbti komandoje, nugalėti baimes ir, tikimės, dar didesnį troškimą naujoms kelionėms, naujiems įspūdžiams!

Tai patogi kelionė, kur daugiau mažiau viskas suplanuota ir nuglūdinta per eilę metų, iš anksto užsakomas patogus apgyvendinimas, vietinis transportas, pasirūpinama spec. įranga ir pan. Jums tereikės padėti supirkti bendrą komandos maistą ir prisidėti jį gaminant, bei dalinant. Tad į šią kelionę galima vykti jauni ir seni, pavieniui ar šeimomis, su paaugliais vaikais - visiems bus smagu ir įdomu!

Apranga ir įranga

Asmeninė apranga ir įranga

Individualios aprangos ir asmeninės įrangos rekomendacinio pobūdžio pavyzdžiai – Jūs visuomet galite rinktis pigesnius ar brangesnius analogus, tačiau Jūs privalote, daugiau ar mažiau, turėti visus žemiau išvardintus elementus.

Atkreipiame dėmesį, kad į šią kelionę skrisite lėktuvu, TIK su nemokamu rankiniu bagažu (RyanAir atveju: 55 x 40 x 20 cm, max: 10 kg + papildomas nedidelis, ~6 L tūrio, 35 x 20 x 20 cm krepšelis, tarkim DSLR fotoaparato / video kameros ar nešiojamo kompiuterio dėklas, moteriškas rankinukas ir pan.), todėl pasistenkite neprisikrauti nieko per daug. Pvz. tikrai abejotina ar aktyvaus laisvalaikio kelionėje rasite laiko storos knygos skaitymui ar kasdieniam skirtingų rūbų keitimui, o daugelį asmens higienos ir kitų būtinų reikmenų rasite apgyvendinimo vietose!

Tai nėra labai specifinė, ekspedicinė kalnų kelionė, todėl jokios specialios įrangos ar aprangos įsigyti ir gabentis Jums nereikia. Kuprinė, rūbai žinoma, gali būti vienokie ar kitokie, labiau tinkami aktyviai veiklai arba ne, bet tai nesudaro ypatingos reikšmės. Ten tipiškai būna šilta, gyvename patogiuose nameliuose su virtuvėmis, dušais (rankšluosčiai yra), elektra, lyja retai, todėl esmę sudaro pora pamainų rūbų (kelnės, šortai, marškinėliai, džemperis užsidėti vakare, patogi avalynė (kedai), šlepetės ir higienos, kiti asmeniniai reikmenys.

Būtinai turėkite tik akinius nuo saulės ir „ciklopus“ (prožektoriai, tvirtinami prie galvos), nes dažnai stengiamės išnaudoti dienas iki sutemų, tad tenką grįžti kalnų takais namo prieblandoje.

Kelioninė kuprinė

25-35 ltr. talpos

Rinkitės patogią ir patvarią kuprinę, kurioje tilptų visi Jūsų daiktai ir būtų patogu nešioti. Pasistenkite neviršyti avialinijų reikalavimų.

Galvos apdangalas

klasikinė kepuraitė arba labiau specifinė, su atvartais, saugančiais kaklą / sprandą nuo pietų Ispanijos saulės.

Apatinis trikotažas

marškinėlių, trumpikių, kojinių rekomenduojama papildomai pasiimti bent po 2-3 vnt. be tų su kuo skrendate

Higienos reikmenys

Šampūno ir dušo želė mes perkame bendrai visiems, nameliuose rasite po rankšluosti, tad Jums papildomai gali reikėti nebent: drėgnų servetėlių, dantų šepetėlio ir pastos, kremo odai ir kt. pagal poreikius. (galima pirkti vietoje!)

Akiniai nuo saulės

3-4 kat.

Rekomenduojame rinktis bent 3-ios kategorijos kokybiškus saulės akinius, kurie apsaugo nuo intensyvių saulės spindulių.

Flisinis džemperis

plonas, bet gerai šildantis, nepamainomas apsirengti vakare, sustojus poilsio ar subjurus orui.

Kelioniniai batai

patogūs ir patvarūs. Rekomenduotina su „Vibram“ padu, pranešioti. Galima skristi ir su paprastais kedais.

Kremas nuo įdegio

Jei nenorite atskridę iš "žiemos" per greitai nudegti saulėje - rekomenduojama teptis apsauginiu kremu, kurio įsigysite vietoje (1 buteliuko užteks pasidalinimui 5-7 žmonėms)

Žibintuvėlis

Tvirtinamas ant galvos

„Ciklopas“ – būtinas ir labai patogus kelionių, stovyklavimo aksesuaras. + papildomi elementai!

Kelioninės kelnės

1-os su kuriomis skrisite ir grįšite, kitos – patogios laipiojimui, bet negaila sutepti ar sugadinti. Tik ne džinsai ar pan. 🙂

Šlepetės ar sandalai

patogu ir pravartu vakare persiauti į paprastas šlepetes, leisti pailsėti kojoms, išdžiūti kelioniniams batams

Kiti asmeniniai daiktai

asmens dokumentai (ID kortelė ir/ar pasas), kreditinė kortelė, ESDK kortelė, ~€50-150 grynais asm. išlaidoms (maistas baruose, gėrimai, ledai, suvenyrai). Paskirti medikamentai ir pan.

Nebūtina, bet pravarti asmeninė įranga

Kita galinti praversti įranga ar apranga. Jei neturite – specialiai nepirkite, bet jei turite ir telpa į kuprinę – pasiimkite, bus patogiau ?

Membraninė striukė

pavasarį El Chorro gana nedidelė lietaus tikimybė, bet pasitaiko ir debesuotų, vėjuotų ar lietingų dienų. Bent 5000-10000 mm/24h atsparumas.

Hidravimo sistema

vandens pūslė su gėrimo šlangute, dedama į kuprinę arba ConverTube sistema, užsukama ant daugelio vandens talpų ar standartinių butelių nuo gaiviųjų gėrimų

Išorinis įkroviklis

„PowerBank`as“ ir / ar saulės energijos įkroviklis mobiliajam telefonui, navigatoriui, sportiniam laikrodžiui, MP3 grotuvui, foto ar video (GoPro) kamerai

Aprangos ir įrangos įsigijimas

Kažką iš aukščiau išvardintos asmeninės aprangos ir įrangos tikėtina kad jau turite. Kažką, ko neturite, galbūt galite pasiskolinti iš draugų ar pažįstamų. Taip pat galite prisijungti, ieškoti atitinkamos aprangos bei įrangos, specializuotose FaceBook`o grupėse, pvz: "Alpinistinė apranga ir įranga" arba "Kelioninė apranga ir įranga".

O tai ko neturte ir negaunate pasiskolinti - rekomenduojame išsirinkti bei įsigyti iš mūsų partnerių Lietuvoje parduotuvių arba tų el. parduotuvių, kitose Europos Sąjungos šalyse, kur mes patys dažnai apsiperkame ir kur daugeliu atveju, nuo tam tikros pirkinių sumos, siūlomas nemokamas siuntimas Į Lietuvą, bei įvairios nuolaidos, išpardavimai:

Nuolaidų kuponas
-15%
Tik mūsų klientams!

Nuolaidų kuponas

Keliausite su mumis? Įsigydami aprangą ir įrangą pasinaudokite mūsų partnerių parduotuvėse Lietuvoje suteikiama nuolaida!

Gauti kuponą

Bendro naudojimo įranga

Laipiojimo įranga, kurios nuoma (skraidinama iš Lietuvos arba nuomojama vietoje) ir naudojimas įskaičiuotas į kelionės išlaidas:

Alpinistinis šalmas

1 vnt. / žm.

sportinis šalmas skirtas apsaugoti galvą nuo sutrenkimų

Saugojimo / nusileidimo įtaisas "GriGri"

1 vnt. / gr.

Automatinis virvės blokantas, naudojamas paprastesniam laipiojančių saugojimui ir nusileidimams virve.

Kilpos ir karabinai

1 kompl. / žm.

Du 60-80 cm ilgio "ūsai" ir 2-3 karabinai savisaugai.

Alpinistiniai apraišai

1 vnt. / žm.

baziniai apatiniai apraišai, modeliai ir tipai gali skirtis.

Pakilimo virve įtaisai

1 vnt. / gr.

skirti kopti virve - Petzl Ascension, Petzl Tibloc, kopetėlės

Atotampos (x 6 vnt.)

1 kompl. / gr.

uolų laipiojimo savisaugos įtaisai (Petzl Ange ar pan.).

Alpinistinės virvės

60-70 m. / gr.

60/70 m, dinaminės virvės uolų laipiojimui, saugai.

Nusileidimo įtaisai

2 vnt. / gr.

saugojimo ir nusileidimo virve įtaisai - Petzl GriGri, Petzl Reverso ir pan.

Dvigubas skridinys

1 vnt. / žm.

Dvigubas skridinys su plieniniais ratukais čiuožimui plieno trosais

Jei turite ar galite pasiskolinti asmeninę laipiojimo savisaugos įrangą - registracijos metu komentaruose nurodykite tai ir galutinė kelionės kaina Jums bus šiek tiek mažesnė (iki -20 €, t.y. po -5 € už turimą šalmą / apraišus / savisaugų komplektą ar dvigubą skridinį), nes nereikės skraidinti nuominės įrangos. Likusi kainos dalis - už įrangos skraidinimą, nesvarbu mūsų ar Jūsų.

Dėmesio: sugadinus ar pametus nuominę bendro naudojimo įrangą – privalėsite kompensuoti pilną jos kainą!

Apgyvendinimas

Tipiškai El Chorro apsigyvename “La Finca La Campana” - šiek tiek tolėliau nuo miestelio (~1,5 km / ~20 min ėjimo) esantys nuomuojami atostogų kotedžai + hostelis ir kempingas.

Tai labai patogus nakvynės variantas, tiek dėl puikaus pačių kotedžų įrengimo, lauko baseino, tiek ir dėl jų vietos – iš čia daug arčiau ir patogiau patekti prie daugelio pagrindinių uolų laipiojimo sektorių. Tipiškai nuomuojame 8-vietį "El Gato", 6-vietį „La Pileta“, 4-vietį "La Tinaja" ir/ar kitus kotedžus, kuriuose yra tiek dvigulių, tiek ir viengulių lovų, kambaryje gyvenama po 2-3-4 asmenis:

Visuose juose yra patalynė, rankšluosčiai, dušai, wc, po nedidele virtuvę su šaldytuvu ir indais. Taip pat visų namelių ir hostelio ar kempingo gyventojai gali naudotis visomis bendrosiomis erdvėmis – lauko baseinu, didele bendra virtuve ir valgomuoju / poilsio ir pramogų zona, kepsnine, papildomais tualetais ir t.t.

Internetas yra, bet gana silpnas (lėtas) ir veikia tik prie baseino ir didžiojo namo bei reception`o. Pasitikrinti el. pašta, orus ir naujienas eina, bet jei kam reikia normalaus ryšio darbams ir pan. - rekomenduojam geriau nepagailėti kokių 10 € ir įsigyti vietinę kortelę į telefoną su 1GB ar daugiau 😉

Maitinimasis

Tipiškai į kelionės kainą įskaičiuojame €60 (~10 € dienai!) bendrosioms maitinimosi išlaidoms, būnant El Chorro. Tai lengvi užkandžiai, kaip pvz. sumuštiniai, su kumpiu ir/ar sūriu rytais, šokoladukai, sausainiai, vaisiai dienos metu, bendrai verdamos košės su kokiomis dešrelėmis ar dar kažkas kepama vakare ir t.t. Taipogi arbata, kava, cukrus, servetėlės, prieskoniai, padažai ir kiti bendro naudojimo reikmenys.

Visa kita – papildomas maistas kavinėse, baruose, kebabinėse pirmą ir paskutinę dieną (Malagoje), gaivieji ar alkoholiniai gėrimai, ledai ir pan. – Jūsų papildomos išlaidos.

Kelioninį maistą gaminamės pakaitomis patys, patogiose namelių virtuvėse. Tam kiekvieną dieną skiriama budinti „tarnyba“ iš 2-3 kelionės dalyvių ir 1 kuruojantis instruktorius, kurie keliasi šiek tiek anksčiau ir kaičia vandenį, ruošia maistą. Taip pat vakare, grįžus iš laipiojimų, pirmiausia užsiima maisto gaminimu visai grupei, kol kiti tvarkosi asmeninius reikalus, prausiasi, ilsisi.

Pavyzdinis ~6 dienų (kuomet būname El Chorro) ekspedicinis racionas gali būti toks ar panašus (paspauskite, kad padidinti):

Patys suprantate, kad ta suma, skaičiuojant kokioms 6 paroms, tikrai nėra didelė, net įskaitant tai, kad Ispanijos prekybos centruose yra prekių, kurios kainuoja net pigiau nei analogai Lietuvoje. Tad papildomas maistas (ledai ar alus, vynas iš kempingo ar vietinių parduotuvių, vietinis kumpis ar kiti delikatesai) pagal pomėgius, spec. poreikiai (vegetarai, veganai…) – tai jau Jūsų asmeninis rūpestis ir išlaidos, kurių gali būti ir +50 € ir… nežinau, neribotai, jei užsakinėsite jūros gėrybių restorane vakarienės pristatymą sraigtasparniu prie uolų ar vakare kotedžгose gersite alų / vyną po €5…

Esmė, kad ten turėsime daug aktyvios veiklos, pakankamai karšta, tad nelabai norisi to maisto, ypač kokių kepsnių ar dar ko. Geriam daug skysčių, "įsimetam" po koki saldainį ar šokoladą ir vaikštom, laipiojam. Per daugybę metų kelionių dar tikrai niekas nesiskundė, kad mažai maisto ir, kad teko daug išlaidauti papildomiems pirkiniams 🙂

Uolų laipiojimas

Laipiojimo maršrutai

El Chorro kanjonas ir apylinkės garsėja kaip Europos uolų laipiotojų rojus - tobulas klimatas bene visus metus, nedidelės pragyvenimo, maisto kainos ir... ~2500 įrengtų ir prižiūrimų uolų laipiojimo maršrutų, nuo pačių paprasčiausių, lengvų ir trumpų (nuo 4 kat. / 20 m), iki sudėtingų neigiamų ar ilgų (multipitch) trasų – kiekvienam pagal skonį ir pajėgumą!Dėka vietinių verslininkų ("Aventur El Chorro" alpinistinių prekių parduotuvės, kempingų ir kotedžų, kavinių ir barų savininkų) skiriamos pelno dalies, bei per įvairius renginius surenkamų lėšų, fondas "El Chorro Bolt Fund" prižiūri ir nuolat atnaujina senuosius, bet kasmet įrengia vis naujų laipiojimo maršrutų.

Uolų laipiojimo sektorių išsidėstymo planas:

Via-ferrata Los Albercones

Kaip savotiška kompensacija dėl prieš kelis metus "prarasto" originaliojo ekstremalaus tako "El caminito del Rey", aukščio, aštrių pojūčių ir nuostabių vaizdų mėgėjams 2017 m. El Chorro vietos laipiotojų bendruomenės pastangų dėka buvo įrengta pirmoji apylinkėse įspūdinga via-ferrata:

Anksčiau į šį regioną daugybę lankytojų ir ekstremalų pritraukdavo būtent minėtas apgriuvęs takas aukštyje - tie kas nėra ir nesiekia tapti profesionaliais uolų laipiotojais ar alpinistais, taip pat galėdavo pakankamai saugiai išbandyti vaikščiojimą svaiginančiame aukštyje. Po tako renovacijos 2015 m. į El Chorro plūstelėjo daugybė naujų pop turistų, bet atitinkamai smarkiai sumažėjo atvykstančių neprofesionalių laipiotojų.

Vietinė bendruomenė, pavargusi "bumbėti" porą metų kad valdžia "sugadino" originalųjį "Caminito del Rey", ėmėsi naujo projekto ir 2017 m. vasaros pradžioje uolų sektoriuje "Los Albercones" buvo įrengta nauja via-ferrata.

Kaip ir tikėtasi, ji greitai tapo vienu iš pagrindinių traukos objektų - įspūdinga C / K3 (vidutiniškai sunki, varginanti) kategorijos via-ferrata tęsiasi 650 m, kopiant ja pakylama net į 250 m aukštį, po kojomis atsiveria žadą atimantys slėnio ir aplinkinių kalnų vaizdai. Trasoje įrengti dveji tibetietiški tiltai ir vienas zip-line traversas.

Dabar vėl visi norintys, net ir niekuomet iki tol nelaipioję uolomis, po minimalių apmokymų ir supažindinimo su savisaugų naudojimų, lydimi instruktorių gali išbandyti kopimą į įspūdingo aukščio uolas.

2018 m. gegužės mėn. kelionės dalyviai buvo pirmieji iš Lietuvos, kurie išbandė šią trasą! O dabar gali ir tu! Prisijunk 😉

Mokomosios uolos

Mes, kadangi visuomet į El Chorro skrendame su grupėmis naujokų, dažniausiai niekuomet nelaipiojusių tikromis uolomis, standartiškai renkamės lengvas, įdomias mokomąsias uolas, labai tinkamas pirminiam supažindinimui su uolų laipiojimo technika, darbu su virvėmis, saugojimu ir t.t. Arčiausiai kotedžų esančias (15 min. ėjimo į kalvą), uolas „Cocina Caliente“ aplankome jau pirmąją atvykimo į El Chorro (2-ąją kelionės) dieną - popietį paskiriame aukščio "prisijaukinimui" - nusileidimams virve čia:

O nuo dar sekančios (4-osios kelionės) dienos ryto ant šios puikios uolos pradedame pažintį su uolų laipiojimu, saugojimu ir saugojimusi, nusileidimais.
Jei dieną labai kaitina saulė – apie pietus grįžtame porai val. atgal į kotedžus „siestai“, po to vėl einame laipioti iki sutemų.

5-ą kelionės dieną skiriame dar vieno šios kelionės "vinies" - įspūdingos via-ferratos lipimui, bet prieš tai, taip sakant "apšilimui", kokią valandą ar dvi palaipiosime trasose sektoriuje "Castrojo":

6-ą kelionės dieną einame į gerokai labiau nutolusius (~1+ val. ėjimo) sektorius "Escalera Suiza" ar "Serena", kur pirmiausia turėsite galimybę išbandyti save daugelyje šiek tiek sudėtingesnių maršrutų nei pirmosiomis laipiojimų dienomis:

Galiausiai visas Jūsų laipiojimo pamokas ir patirtis vainikuos klasika tampantis grupinis sulipimas ir nusifotografavimas ypatingo grožio nuotraukai ant įspūdingo „danties“ (The Tooth / El Pilar), esančio sektoriuje „Escalera Arabe“ UpStairs:

 

Skaitiniai

Apie El Chorro regioną

El Chorro (tariama minkštai: Il Čioro, lietuviškai „Spurtas“) tai nedidelis kaimas Aloros apylinkėje, Malagos provincijoje, Andalūzijos regione, pietų Ispanijoje. El Chorro gyvenvietė įsikūrusi kalkakmenio tarpeklyje Desfiladero de los Gaitanes, kurį įšgriaužė pro čia tekanti upė Guadalhorce. Ją užtvenkus 1914 – 1921 metais buvo įrengti 3 vandens rezervuarai („Embalse del Gaitanejo“) ir hidroelektrinė, veikianti ir šiandien.

Ši vietovė visame pasaulyje garsėja ne tik legendiniu taku "El Caminito del Rey", bet ir kaip Europos uolų laipiojimo meka – čia įvairiuose masyvuose yra įrengta ~600 (o apylinkėse ~2500+) įvairaus sudėtingumo laipiojimo maršrutų!

Šią vietovę taip pat mėgsta "down hill" dviračiu sporto mėgėjai, paprasti poilsiautojai, gamtos mylėtojai, nes čia yra daugybė kalnų takų (hiking, trekking), yra istorinių objektų, menančių Romos imperijos laikus, aplinkiniuose ežeruose populiaru maudytis ir plaukioti baidarėmis ar katamaranais, didelis apgyvendinimo variantų pasirinkimas, labai jaukus miestelis, geros kainos 😉 Ką jau kalbėti apie nuosabią pietų Ispanijos gamtą ir saulę, kurios būname taip išsiilgę po lietuviškos žiemos!

 Nors kaimelis įsispraudes slėnyje tarp kalnų ir ganėtinai atskirtas nuo išorinio pasaulio, bet jame galima rasti beveik viską normaliam poilsiui ir gyvenimui:
 • Jei pritrūktų kažko iš aprangos ar specifinės įrangos - galima apsipirkti vietinėje turizmo ir alpinizmo reikmenų parduotuvėje:
Parduotuvė “Aventur el Chorro” – tai tikras El Chorro “centras”, ne tik geografine prasme, bet ir todėl, kad apie ją sukasi visi reikalai susiję su ėjimu El caminito del Rey arba uolų laipiojimu regione. Parduotuvės savininkas Andreas – vokietis, seniai seniai atvykęs ir pasilikęs Ispanijoje. Labai paslaugus ir kompetetingas pagalbininkas, kuris daugybę metų dalį pelno skiria laipiojimo maršrutų įrengimui bei senųjų priežiūrai!

 • Prireikus pasipildyti maisto atsargas, tą galima atlikti keliolika metrų nuo namų esančioje kempingo krautuvėlėjė, kur visada galima gauti šalto alaus, kai kurių maisto produktų, pabendraut su kitais gyventojais, laipiotojais.
 • Miestelio parduotuvėje "Maribel" - toliau, bet didesnis asortimentas, galima gauti ledų, pieno, kavos, sūrių, kumpių, vaisių ir t.t.

 • Norint pavakaroti ar pavalgyti, galima apsilankyti "rastamanų" bare hostelyje - tokia labai specifinės publikos ir aplinkos vieta, bet ten visuomet linksma, galima atsigert alaus, suvalgyt (retas atvejis) kokią bagetę.
 • Stoties užkandinė "Isabel" - dirba pagal stojančių traukinių grafiką ir šiaip vakarais, pilsto alų, yra snack`sų, o esmė - tai bene pagrindinė sankryža, kur visada ir su visais galima susitikti 🙂

Istorinis "Caminito del Rey"

Projektuojant Guadalhorce upės užtvanką buvo susidurta su technine problema – kaip aptarnaujančiam personalui, iš El Chorro gyvenvietės, pasiekti aukštupyje (Gaitanejo) esančius įrenginius… nors tiesiu atstumu tai tebūtų ~3 km, bet kelią pastojo aukštos uolos ir gilus tarpeklis. O aplinkeliais susidaro keliolikos km atstumas…

Ir tuomet buvo rastas unikalus sprendimas: ~1914 – 1921 m. įrengtas specialus takas uolose, aukštyje (~100-130 m virš tarpeklio dugno), kad kiek įmanoma labiau išlaikyti nekintančią tako altitudę ir suteikti darbininkams galimybę greitai ir patogiai judėti tarp aukštupio vandens rezervuarų įrenginių ir žemupio elektrinės, gyvenvietės.

Tako statybai buvo surinkti jūrininkai iš burlaivių – nebijantys aukščio, sunkaus darbo ir pavojingų sąlygų vyrukai. Jie, gana primityviomis technologijomis (sraigtasparnių, kranų ir profesionalių šiuolaikinių pramoninių alpinistų juk nebuvo…), kabėdami ant virvių atliko titanišką, sunkiai įsivaizduojamą darbą – išgręžė uolose tūkstančius skylių, įbetonavo į jas geležinkelio bėgių statramsčius ir ant jų sumūrijo arkinį (!!) 1 m pločio taką, kurio viršų išbetonavo ir įrengė turėklus. Darbai buvo baigti 1921 m. Įdomų tai, kad, pasak pasakojimų, atliekant visus šiuos super sudėtingus inžinerinius darbus nežuvo nei vienas darbininkas!

Šis projektas, kurio pradinis originalus pavadinimas buvo "Los Balconcillos", pagal to meto technologijas ir inžinerinę mintį sužavėjo (ir nepaliauja žavėti!) daugelį pasaulyje. Užbaigus visos hidroelektrinės sistemos statybos darbus į jos inauguracijos ir atidarimo ceremoniją atvyko pats Ispanijos karalius Alfonsas XIII-asis. Jis taipogi pasivaikšiojo ir „kabančiu taku“. Nuo to laiko visuomenėje prigijo naujas, didingesnis šio tako pavadinimas – "Caminito del Rey", arba lietuviškai - "Mažasis karaliaus takas", kurio ir po šiai dienai iš viso pasaulio plūsta pasižiūrėti dešimtys tukstančių turistų.

Praėjus beveik 100 metų takas buvo daugelyje vietų aptrupėjęs, beveik niekur nebelikę apsauginių turėklų ir pan. Po kelių take įvykusių nelaimių, kai nukrito ir žuvo ar susižalojo turistai, valdžia nutarė nugriauti po 30 m tako nuo abiejų jo galų… Bet laipiojimo entuziastų dėka buvo įrengtas patekimas ir saugos trosas palei visą tako ilgį, kad būtų galima naudotis tiems, kas turi tam skirtą savisaugos įrangą ir įgūdžių.

Todėl džiugu, kad 2011 – 2014 metais daugybę kartų spėjome pasivaikščioti ir palaipioti originaliuoju istoriniu taku. Nuo 2014 metų Andalūzijos regiono valdžia investavo ~7 milijonus eurų ir kapitaliai renovavo taką, pavertė jį turistiniu objektu patraukliu ir prieinamu masėms.

Naujasis "Caminito del Rey"

2014 m. vasario mėn. Andalūzijos regiono valdžia galutinai nutarė imtis senojo tako renovacijos darbų - tam skiriami 5+ milijonai eurų (įskaitantant kitus šalutinius darbus - virš 7 mil. eurų). Darbai prasidėjo 2014 m. kovo 13 d. įbetonavus pirmą "kertinį" akmenį ir laiko kapsulę po juo.

Tako renovacijai buvo parengti net keli projektai: