Eilę metų vienas pagrindinių šios kelionės tikslų būdavo aplankyti ir pasivaikščioti legendiniame "El caminito del Rey" take, kuris prieš kelis metus buvo kapitaliai renovuotas, tad prarado dalį savo ekstremalumo ir žavesio. Dabar jį galima "praeiti" net per "Google Street View" :)) Tačiau gamtos grožis, įspūdingas aukštis niekur nedingo, tad ir dabar vieną kelionės dieną skiriame šio objekto lankymui.
Kitas dienas užsiimame mokomuoju uolų ir via-ferratų laipiojimu - pamokos ir treniruotės ant įvairių nesudėtingų, bet įspūdingų uolų, kur ir tie, kas pirmą kartą tuo užsiima, ir „virves čiupinėję“ įgyja neįkainojamos patirties, daugelis peržengia per savo „nemoku / negaliu / bijau“ ir įgyja daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, išmoksta saugiai lipti ir leistis uolomis, saugoti savo draugus, naudoti įvairią uolų laipiojimo įrangą.

Data ir kaina

Tikslios šios kasmetinės kelionės datos ir biudžetas priklauso nuo skrydžių kainos ir paaiškėja maždaug sausio mėn. viduryje, o pilnai užsipildo iki vasario vidurio.Tuomet, priklausomai nuo pasirinktų skrydžių, taip pat paaiškėja konkreti kelionės trukmė - 8 arba 9 dienos, bei dėl to kelionės išlaidų biudžetas gali kisti tarp 750 € ir 850 € ar daugiau (brangesni skrydžiai, reikia daugiau nakvynių, maisto. Tuo atveju jei skrydžiai, pradėjus juos rezervuoti, pabrangsta virš numatyto biudžeto - Jums teks primokėti kainos skirtumą).Kviečiame sekti informaciją, atnaujinimus mūsų FaceBook paskyroje: FB.com/KalnuKlubas.ltir event`e, arba šiame tinklapyje.Taip pat Jūs, paspaudę žemiau esančią nuorodą ir užpildę naujai atsidariusiame lape esančią anketą, visus metus galite pateikti išankstines registracijas. Mes, turėdami Jūsų kontaktinius duomenis - el. pašto adresą ir telefono numerį, susisieksime su Jumis prasidėjus konkrečios kelionės planavimui ir turint tikslesnės informacijos, atnaujinimų.Pradėjus konkrečiai organizuoti kelionę, susisieksime su Jumis dėl ketinimų vykti patvirtinimo. Tuomet turėsite pervesti 350 € avansinę įmoką skrydžių ir apgyvendinimo rezervavimui o likusią kelionės kainos dalį turėsite pervesti ne vėliau kaip likus 4 sav. iki išvykimo. P.S. Jei Jūs patys norite vykti į El Chorro kitu laiku, bei galite surinkti draugų ar bendraminčių grupę (bent 4-5 asm.), tuomet susisiekite ir galėsime suderinti mūsų instruktoriaus vykimą kartu, Jums patogiu metu!

Registracija kelionei

2020 m. kelionės kaina – 800 € / asm. Į ją įskaičiuota:

4 skrydžiai lėktuvu jei brangsta – primokate 200 €

Skrydžiai iš Kauno arba Vilniaus į Malagos oro uostą (1-ą kartą persėdant kažkuriame tarpiniame oro uoste) bei atgal + nemokomas rankinis bagažas (nedidelė ~30-40 litrų talpos kuprinė iki 10 kg svorio).

Organizacinės išlaidos 200 €

Kelionės organizavimas, vedlių / laipiojimo instruktorių paslaugos ir pamokos. Tai nėra atlyginimas ar pelnas - Jūs tiesiog apmokate instruktorių kelionės, maitinimosi, pragyvenimo, įrangos įsigijimo, priežiūros, sandėliavimo, bei atnaujinimo išlaidas!

Apgyvendinimas 150 €

2 naktys hosteliuose ar išnuomotuose butuose/apartamentuose Malagoje (atskridus ir naktis prieš skrendant atgal) + 5-6 naktys puikuose kotedžuose su lauko baseinu El Chorro

Bazinis maistas Gaminate patys! 60 €

Prieš išvykimą iš Malagos į vietą prekybos centre apsiperkame bendrų atsargų ir 5-6 paras būnant El Chorro paskirti budintys visai grupei gamina maistą namelių virtuvėse. Pusryčiams ir vakarienėms valgome salotas / košes / sumuštinius, o pietums nešamės "kišeninį maistą" - vaisius, šokoladukus, sausainius ir pan.Papildomos išlaidos maistui - kavinėse Malagoje, kempingo parduotuvėje ar bare El Chorro, ledai, sultys, gaivieji gėrimai, alus ar vynas vakarais nėra įskaičiuota į kelionės biudžetą ir tam Jums gali prireikti, priklausomai nuo poreikių, dar iki ~50-100 €

Įrangos nuoma / gabenimas Visi padeda nešti! 40 €

Visa reikalinga laipiojimo ir saugos įranga pasirūpiname mes - šiai kelionei perkamos naujos laipiojimo virvės, visiems dalyviams gabenami apatiniai apraišai, savisaugos ir šalmai, o bendrai grupėms - kopimo ir nusileidimo įtaisai, atotampos, magnezija ir t.t. Laipiojimo bateliai nėra įtraukti į kainą ir nėra būtini. Bet jei turite - galite pasiimti į savo bagažą arba kokiai dienai, pabandymui galėsite išsinuomoti vietoje (~6 € / d.).

Vietinis transportas 20 €

Traukinio bilietai oro uostas - Malaga - Elchorro ir atgal, autobuso bilietas nuvykimui į El caminito del Rey tako pradžią

Kelioninis draudimas Įskaitant alpinizmą! 20 €

Visus keliautojus privalomai apdraudžiame medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų bei traumų draudimu įskaitant laipiojimo / alpinizmo rizikas (daugelio Jūsų su bankų kortelėmis ar pan. galbūt turimas kelionių draudimas - šiai veiklai negalioja). Taip pat rekomenduojame visiems pasirūpinti ir į kelionę pasiimti nemokamai išduodamas ESDK korteles.

Parko mokestis 10 €

Mokestis už "El Caminito del Rey" tako lankymą

Kelionės programa (daugiau detalių – išskleidus):

- Karmėlavos oro uoste visi dalyviai renkasi: 10:45-11:00! Skrydžiai į priekį: 12:00 skrendame į Londoną, kur turėsime ~4,5 val. laukimą iki persėdimo skrydžiui į Malagą. Galima pageocachinti kažkur aplink ir pan. - Į Malagos oro uostą atskrisime ~21:20 val ir iš oro uosto traukiniu (21:34 arba 21:54) vykstame į Malagos centrą, bei einame apsigyventi išnuomotuose butuose. Įsikūrus, jei dar bus noro, galima kažkiek pasivaikščioti po naktinį miestą, pavakarieniauti savarankiškai kas ko nori (į kainą neįskaičiuota!), galima užlipti ant pilies kalno, pasigrožėti naktine panorama arba tiesiog ilsėtis po kelionės.
- Kėlimasis, dušas ~7 val. - 08:00-08:50 su visais daiktais paliekame nakvynės vietas ir einame į Marija Zambrano geležinkelio stotį, papusryčiaujame individualiai (į kainą neįskaičiuota). - 08:50-09:00 val. dalis keliautojų padės instruktoriams PC "Larios Centro", supirkti maisto atsargas visiems (duona, kumpiai, sūriai sumuštiniams rytais, vaisiai, sausainiai, vafliai dienos užkandžiams, sriubos ir košės vakarienei, kava, arbata ir t.t.), bei kiekvienas individualiai kažko sau, pagal poreikius, skonį ir kišenę 🙂 Kita dalis grupės turės laisvą ~pusvalandį stoties kavinėse ir parduotuvėse, o ~9:30 turės ateiti prie prekybos centro padėti nešti atsargas į traukinį. - 10.05 val traukiniu vykstame į El Chorro. Kelionės trukmė: 42 min. - 11:00-13:00 atvykę į vietą susinešame daiktus į "Finca la Campana" ir įsikuriame kotedžuose. - 13:00-14:00 pietūs. - 15:00-19:00 įrangos išsidalinimas, prisitaikymas ir pirmosios treniruotės ant artimiausių uolų. - 20:00-21:30 val. vakarienė, savaitės planų aptarimas. - 23 val. poilsis.
- Keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame. - 10 val. išeiname į autobusą, vežantį į šiaurinę "Caminito del Rey" tako pusę. Pasivaikštome ten ~valandą gražių ežerų apylinkėse. Rengiamės pagal temperatūrą ir orų prognozes, papildomai nešames tuščias kuprines į kurias įsidedame vaisių, šokoladukų, sausainių, ir svarbiausia - vandens, gaiviųjų gėrimų, nes beveik visoje trasoje gana "striuka" su apsirūpinimu vandeniu, greitai dehidratuojama ir privaloma daug gerti! -12:30 val. pradedame eiti legendiniu taku "Caminito del Rey". Gražiausiose vietose stojame nusifotografuoti, pailsėti, pasimėgauti vaizdais. Viso tako įveikimas turėtų užtrukti apie ~2 val. - Užbaigus "Caminito del Rey" taką, dar kokią valandą galime pasivaikščioti ant gretimų kalvų, pasigrožėti vaizdais. - ~15-20 val. grįžus į kotedžus, po trumpo poilsio, vyks teoriniai mokymai - laipiojimo ir saugos pradmenys, įranga, mazgai ir t.t. - 20-21 val. vakarienė, aptarimas. 23:00 val. - poilsis.
- Keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame. - 9 val. dienos plano aptarimas ir išeiname prie artimiausių uolų (laipiojimo sektorius: Cocina Caliente, maršrutai: Pie Slice, Odio los esparragos, Stay on the scene ir kt.), kur papraščiausiuose (4-5 kategorijos) uolų laipiojimo maršrutuose visi bus apmokyti uolų laipiojimo pradmenų ir galės išbandyti save šiame įvade į puikų sportą, kuris treniruoja ne tik visą kūną, bet ir koordinaciją, pasitikėjimą savimi, baimių įveikimą ir t.t. Puikūs vaizdai ir įspūdžiai - garantuojami. Kaip ir fizinis nuovargis, po kurio galėsime pasimėgauti alumi ar vynu prie baseino 🙂 - Kadangi šis sektorius labai arti namų (15 min. ėjimo), kas nebenorės laipioti, pavargs ar nusibos - galės grįžti į kotedžus ir prisijungti vėl vėliau ar pan. - ~14 val. užkandžiaujame lauko sąlygomis arba, jei labai karšta - grįžtame atgal į kotedžus "siestai" ir vėliau, ~16 val. vėl einame laipioti. - namo grįžtame ~19-20 val. Gaminamės ir ~21 val. valgome vakarienę, aptariame dienos įspūdžius ir nuo 23 val. - poilsis.
- Keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame. - 9 val. aptariamas dienos planas, išsiruošiama ir išeinama link via-ferrat`os pradžios. - 10-11 val. trumpas instruktažas ir apmokymas saugiai lipti via-ferrata. Kopimo pradžia. - ~13-14 val. būdami aukščiausiame taške užkandžiaujame lauko sąlygomis ant uolų ir pradedame nusileidimą žemyn. - ~15-18 val. galima suorganizuoti mokomąjį palaipiojimą ant aplinkinių uolų (sektorius: Albercones) - namo grįžtame ~19-20 val. Gaminamės vakarienę, aptariame dienos įspūdžius ir nuo 23 val. - poilsis.
- Keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame. - 9 val. aptariame dienos planą, išsiruošiame ir išeiname iki tolimesnių, bet įspūdingesnių ir šiek tiek sudėtingesnių laipiojimo sektorių (Escalera Arabe ir pan), kur visą dieną mėgausimės pasakiškais vaizdais, laipiojimo pamokomis ir maloniu nuovargiu. Užkandžiaujame savarankiškai lauko sąlygomis. Antroje dienos pusėje laipiosim ant įspūdingojo "danties", kur jau klasika tapo su grupėmis pasidaryti nerealiai gražias nuotraukas 🙂 - ~19 val. grįžtame namo į kotedžus ir gaminamės bendrą vakarienė, pramogaujam prie baseino. 23:00 val. poilsis.
- Keliamės ~8 val. (budintys - 7 val), pusryčiaujame. - Nuo 9:00 iki 13:30 laiką galima paskirti, atskiromis grupelėmis ar individualiai, tiesiog pasivaikščiojimui po apylinkes - pvz. į priešais El Chorro esantį kalną, ant kurio viršaus yra vandens rezervuaras (kažkas tokio kaip Kruonio HAE) ir iš ten atsiveria puikios panoramos, o nusileidus šiek tiek į kitą kalno pusę galima aplankyti Romos laikų gyvenvietėje - muziejuje po atviru dangumi "Bobastro". - Į kotedžus visi turi būti sugrįžę vėliausiai iki 13:30, kad susitvarkyti, priduoti gyvenamąsias patalpas ir spėti su visais daiktais į traukinių stotį iš kur 15.13 val. vykstame atgal į Malagą. ~16:30 vėl apsigyvename išnomuotuose butuose, paliekame kuprines ir išeiname pasivaikščioti po Malagą, perkame suvenyrus, valgome ir pakankamai anksti (~20-21 val) grįžtame nakvynei.
- Keliamės 04:00, pusryčiaujame apartamentuose, ir 05:23 traukiniu važiuojame į oro uostą. - 06:45 skrendame į Kopenhagą, čia pralaukiame tik ~1+ val ir skrendame į Kauną, kur leisimės ~14:35. Viskas, kelionės pabaiga, skirstotės namo ir dalinatės foto FaceBook`e, renkate milijoną+ like`ų, dar kelias savaites "svaigstate" nuostabiais prisiminimais, bei registruojatės naujoms kelionėms su mumis 😉

Visos kelionės metu aktyviai bendraujame, dalinamės žiniomis ir didele įvairių kelionių patirtimi. Jūs ne tik įgysite naujų draugų, parsivešite kvapą gniaužiančių nuotraukų, bet ir naujų žinių, įgūdžių kaip komplektuotis kuprinę kelionėms, gamintis maistą, dirbti su virvėmis, saugotis ir saugoti kitus aukštyje, dirbti komandoje, nugalėti baimes ir, tikimės, dar didesnį troškimą naujoms kelionėms, naujiems įspūdžiams!

Tai patogi kelionė, kur daugmaž viskas suplanuota ir nuglūdinta per eilę metų, iš anksto užsakomas patogus apgyvendinimas, vietinis transportas, pasirūpinama spec. įranga ir pan. Jums tereiks padėti supirkti bendrą komandos maistą ir prisidėti jį gaminant, bei dalinant ? Tad į šią kelionę galima vykti jauni ir seni, pavieniui ar šeimomis, su paaugliais vaikais - visiems bus smagu ir įdomu!

Apranga ir įranga

Asmeninė apranga ir įranga

Individualios aprangos ir asmeninės įrangos rekomendacinio pobūdžio pavyzdžiai – Jūs visuomet galite rinktis pigesnius ar brangesnius analogus, tačiau Jūs privalote, daugiau ar mažiau, turėti visus žemiau išvardintus elementus.

Atkreipiame dėmesį, kad į šią kelionę skrisite lėktuvu, TIK su nemokamu rankiniu, pakankamai nedideliu bagažu (RyanAir atveju: 55 x 40 x 20 cm, max: 10 kg + papildomas nedidelis, ~6 L tūrio, 35 x 20 x 20 cm krepšelis (tarkim DSLR fotoaparato / video kameros dėklas, ar nešiojamas kompiuteris)), todėl pasistenkite neprisikrauti nieko per daug. Pvz. tikrai abejotina ar aktyvaus laisvalaikio kelionėje rasite laiko storos knygos skaitymui ar kasdieniam skirtingų rūbų keitimui, o daugelį asmens higienos ar dar kokių reikmenų be problemų įsigysite Ispanijos prekybos centruose. Kainos ir pasirinkimas – panašiai kaip ir Lietuvoje ?

Tai nėra labai specifinė, ekspedicinė kalnų kelionė, todėl jokios specialios įrangos ar aprangos įsigyti ir gabentis nereikia. Kuprinė, rūbai žinoma, gali būti vienokie ar kitokie, labiau tinkami aktyviai veiklai arba ne, bet tai nesudaro ypatingos reikšmės. Ten tipiškai būna šilta, gyvename patogiuose nameliuose su virtuvėmis, dušais (rankšuosčiai yra), elektra, lyja retai, todėl esmę sudaro pora pamainų rūbų (kelnės, šortai, marškinėliai, džemperis užsidėti vakare, patogi avalynė (kedai), šlepetės ir higienos, kiti asmeniniai reikmenys.

Būtinai turėkite tik akinius nuo saulės ir „ciklopus“ (prožektoriai, tvirtinami prie galvos), nes dažnai stengiamės išnaudoti dienas iki sutemų, tad tenką grįžinėti kalnų takais namo prieblandoje ?

Kelioninė kuprinė

25-35 ltr. talpos

Rinkitės patogią ir patvarią kuprinę, kurioje tilptų visi Jūsų daiktai ir būtų patogu nešioti. Pasistenkite neviršyti avialinijų reikalavimų.

Galvos apdangalas

klasikinė kepuraitė arba labiau specifinė, su atvartais, saugančiais kaklą / sprandą nuo pietų Ispanijos saulės.

Apatinis trikotažas

marškinėlių, trumpikių, kojinių rekomenduojama papildomai pasiimti bent po 2-3 vnt. be tų su kuo skrendate

Higienos reikmenys

Šampūno ir dušo želė mes perkame bendrai visiems, nameliuose rasite po rankšluosti, tad Jums papildomai gali reikėti nebent: drėgnų servetėlių, dantų šepetėlio ir pastos, kremo odai ir kt. pagal poreikius. (galima pirkti vietoje!)

Akiniai nuo saulės

3-4 kat.

Rekomenduojame rinktis bent 3-ios kategorijos kokybiškus saulės akinius, kurie apsaugo nuo intensyvių saulės spindulių.

Flisinis džemperis

plonas, bet gerai šildantis, nepamainomas apsirengti vakare, sustojus poilsio ar subjurus orui.

Kelioniniai batai

patogūs ir patvarūs. Rekomenduotina su „Vibram“ padu, pranešioti. Galima skristi ir su paprastais kedais.

Kremas nuo įdegio

Jei nenorite atskridę iš "žiemos" per greitai nudegti saulėje - rekomenduojama teptis apsauginiu kremu, kurio įsigysite vietoje (1 buteliuko užteks pasidalinimui 5-7 žmonėms)

Žibintuvėlis

Tvirtinamas ant galvos

„Ciklopas“ – būtinas ir labai patogus kelionių, stovyklavimo aksesuaras. + papildomi elementai!

Kelioninės kelnės

1-os su kuriomis skrisite ir grįšite, kitos – patogios laipiojimui, bet negaila sutepti ar sugadinti. Tik ne džinsai ar pan. 🙂

Šlepetės ar sandalai

patogu ir pravartu vakare persiauti į paprastas šlepetes, leisti pailsėti kojoms, išdžiūti kelioniniams batams

Kiti asmeniniai daiktai

asmens dokumentai (ID kortelė ir/ar pasas), kreditinė kortelė, ESDK kortelė, ~€50-150 grynais asm. išlaidoms (maistas baruose, gėrimai, ledai, suvenyrai). Paskirti medikamentai ir pan.

Nebūtina, bet pravarti asmeninė įranga

Kita galinti praversti įranga ar apranga. Jei neturite – specialiai nepirkite, bet jei turite ir telpa į kuprinę – pasiimkite, bus patogiau ?

Membraninė striukė

pavasarį El Chorro gana nedidelė lietaus tikimybė, bet pasitaiko ir debesuotų, vėjuotų ar lietingų dienų. Bent 5000-10000 mm/24h atsparumas.

Hidravimo sistema

vandens pūslė su gėrimo šlangute, dedama į kuprinę arba ConverTube sistema, užsukama ant daugelio vandens talpų ar standartinių butelių nuo gaiviųjų gėrimų

Išorinis įkroviklis

„PowerBank`as“ ir / ar saulės energijos įkroviklis mobiliajam telefonui, navigatoriui, sportiniam laikrodžiui, MP3 grotuvui, foto ar video (GoPro) kamerai

Patarimas: jei neturite kažko iš asmeninės įrangos ar aprangos – paklausinėkite draugų, galbūt kas nors galės paskolinti ir nereikės pirkti? O jei jau ruošiatės įsigyti kažką sau – būtinai pasinaudokite mūsų partnerių parduotuvėse siūlomomis nuolaidomis - visiems užsiregistravusiems į kelionę ir pervedusiems avansinę įmoką atsiųsime -15% nuolaidų kuponą, galiojantį įvairiose turzimo ir alpinizmo prekių parduotuvėse Lietuvoje! Taip pat galite prisijungti, ieškoti atitinkamos aprangos, įrangos specializuotose FaceBook`o grupėse, pvz: "Alpinistinė apranga ir įranga" arba "Kelioninė apranga ir įranga".

Bendro naudojimo įranga

Laipiojimo įranga, kurios nuoma (skraidinama iš Lietuvos arba nuomojama vietoje) ir naudojimas įskaičiuotas į kelionės išlaidas:

Alpinistinis šalmas

1 vnt. / žm.

sportinis šalmas skirtas apsaugoti galvą nuo sutrenkimų

Kilpos ir karabinai

1 kompl. / žm.

Du 60-80 cm ilgio "ūsai" ir 2-3 karabinai savisaugai.

Atotampos (x 6 vnt.)

1 kompl. / gr.

uolų laipiojimo savisaugos įtaisai (Petzl Ange ar pan.).

Alpinistiniai apraišai

1 vnt. / žm.

baziniai apatiniai apraišai, modeliai ir tipai gali skirtis.

Pakilimo virve įtaisai

1 vnt. / gr.

skirti kopti virve - Petzl Ascension, Petzl Tibloc, kopetėlės

Dvigubas skridinys

1 vnt. / žm.

Dvigubas skridinys su plieniniais ratukais čiuožimui plieno trosais

Alpinistinės virvės

60-70 m. / gr.

60/70 m, dinaminės virvės uolų laipiojimui, saugai.

Nusileidimo įtaisai

2 vnt. / gr.

saugojimo ir nusileidimo virve įtaisai - Petzl GriGri, Petzl Reverso ir pan.

Jei turite ar galite pasiskolinti asmeninę laipiojimo savisaugos įrangą - registracijos metu komentaruose nurodykite tai ir galutinė kelionės kaina Jums bus šiek tiek mažesnė (iki -20 €, t.y. po -5 € už turimą šalmą / apraišus / savisaugų komplektą ar dvigubą skridinį), nes nereikės skraidinti nuominės įrangos ? Likusi kainos dalis - už įrangos skraidinimą, nesvarbu mūsų ar Jūsų.

Dėmesio: sugadinus ar pametus nuominę bendro naudojimo įrangą – privalėsite kompensuoti pilną jos kainą!

Apgyvendinimas

Tipiškai El Chorro apsigyvename “La Finca La Campana” - šiek tiek tolėliau nuo miestelio (~1,5 km / ~20 min ėjimo) esantys nuomuojami atostogų kotedžai + hostelis ir kempingas.

Tai labai patogus nakvynės variantas, tiek dėl puikaus pačių kotedžų įrengimo, lauko baseino, tiek ir dėl jų vietos – iš čia daug arčiau ir patogiau patekti prie daugelio pagrindinių uolų laipiojimo sektorių. Tipiškai nuomuojame 8-vietį "El Gato", 6-vietį „La Pileta“, 4-vietį "La Tinaja" ir/ar kitus kotedžus, kuriuose yra tiek dvigulių, tiek ir viengulių lovų, kambaryje gyvenama po 2-3-4 asmenis:

Visuose juose yra patalynė, rankšluosčiai, dušai, wc, po nedidele virtuvę su šaldytuvu ir indais. Taip pat visų namelių ir hostelio ar kempingo gyventojai gali naudotis visomis bendrosiomis erdvėmis – lauko baseinu, didele bendra virtuve ir valgomuoju / poilsio ir pramogų zona, kepsnine, papildomais tualetais ir t.t.

Internetas yra, bet gana silpnas (lėtas) ir veikia tik prie baseino ir didžiojo namo bei reception`o. Pasitikrinti el. pašta, orus ir naujienas eina, bet jei kam reikia normalaus ryšio darbams ir pan. - rekomenduojam geriau nepagailėti kokių 10 € ir įsigyti vietinę kortelę į telefoną su 1GB ar daugiau 😉

Maitinimasis

Tipiškai į kelionės kainą įskaičiuojame €50 (tik ~7 € dienai!) bendrosioms maitinimosi išlaidoms, būnant El Chorro. Tai lengvi užkandžiai, kaip pvz. sumuštiniai, su kumpiu ir/ar sūriu rytais, šokoladukai, sausainiai, vaisiai dienos metu, bendrai verdamos košės su kokiomis dešrelėmis ar dar kažkas kepama vakare ir t.t. Taipogi arbata, kava, cukrus, servetėlės, prieskoniai, padažai ir kiti bendro naudojimo reikmenys.

Visa kita – papildomas maistas kavinėse, baruose, kebabinėse pirmą ir paskutinę dieną (Malagoje), gaivieji ar alkoholiniai gėrimai, ledai ir pan. – Jūsų papildomos išlaidos.

Kelioninį maistą gaminamės pakaitomis patys, patogiose namelių virtuvėse. Tam kiekvieną dieną skiriama budinti „tarnyba“ iš 3-4 kelionės dalyvių ir 1 kuruojantis instruktorius, kurie keliasi šiek tiek anksčiau ir kaičia vandenį, ruošia maistą. Taip pat vakare, grįžus iš laipiojimų, pirmiausia užsiima maisto gaminimu visai grupei, kol kiti tvarkosi asmeninius reikalus, prausiasi, ilsisi.

Pavyzdinis ~7 dienų (kuomet būname El Chorro) ekspedicinis racionas gali būti toks ar panašus (paspauskite, kad padidinti):

Patys suprantate, kad ta suma, skaičiuojant kokioms 5 paroms, tikrai nėra didelė, net įskaitant tai, kad Ispanijos prekybos centruose yra prekių, kurios kainuoja net pigiau nei analogai Lietuvoje. Tad papildomas maistas (ledai ar alus, vynas iš kempingo ar vietinių parduotuvių, vietinis kumpis ar kiti delikatesai) pagal pomėgius, spec. poreikiai (vegetarai, veganai…) – tai jau Jūsų asmeninis rūpestis ir išlaidos, kurių gali būti ir +50 € ir… nežinau, neribotai, jei užsakinėsite jūros gėrybių restorane vakarienės pristatymą sraigtasparniu prie uolų ar vakare kotedžose gersite alų / vyną po €5…

Esmė, kad ten daug aktyvios veiklos turėsim, pakankamai karšta, tad nelabai norisi to maisto, ypač kokių kepsnių ar dar ko. Geriam daug skysčių, "įsimetam" po koki saldainį ar šokoladą ir vaikštom, laipiojam. Per daugybę metų kelionių dar tikrai niekas nesiskundė, kad mažai maisto ir, kad teko daug išlaidauti papildomiems pirkiniams 🙂

Uolų laipiojimas

Laipiojimo maršrutai

El Chorro kanjonas ir apylinkės garsėja kaip Europos uolų laipiotojų rojus - tobulas klimatas bene visus metus, nedidelės pragyvenimo, maisto kainos ir... ~2500 įrengtų ir prižiūrimų uolų laipiojimo maršrutų, nuo pačių paprasčiausių, lengvų ir trumpų (nuo 4 kat. / 20 m), iki sudėtingų neigiamų ar ilgų (multipitch) trasų – kiekvienam pagal skonį ir pajėgumą!

Dėka vietinių verslininkų ("Aventur El Chorro" alpinistinių prekių parduotuvės, kempingų ir kotedžų, kavinių ir barų savininkų) skiriamos pelno dalies, bei per įvairius renginius surenkamų lėšų, fondas "El Chorro Bolt Fund" prižiūri ir nuolat atnaujina senuosius, bet kasmet įrengia vis naujų laipiojimo maršrutų.

Uolų laipiojimo sektorių išsidėstymo planas:

Via-ferrata Los Albercones

Kaip savotiška kompensacija dėl prieš kelis metus "prarasto" originaliojo ekstremalaus tako "El caminito del Rey", aukščio, aštrių pojūčių ir nuostabių vaizdų mėgėjams 2017 m. El Chorro vietos laipiotojų bendruomenės pastangų dėka buvo įrengta pirmoji apylinkėse įspūdinga via-ferrata:

Anksčiau į šį regioną daugybę lankytojų ir ekstremalų pritraukdavo būtent minėtas apgriuvęs takas aukštyje - tie kas nėra ir nesiekia tapti profesionaliais uolų laipiotojais ar alpinistais, taip pat galėdavo pakankamai saugiai išbandyti vaikščiojimą svaiginančiame aukštyje. Po tako renovacijos 2015 m. į El Chorro plūstelėjo daugybė naujų pop turistų, bet atitinkamai smarkiai sumažėjo atvykstančių neprofesionalių laipiotojų.

Vietinė bendruomenė, pavargusi "bumbėti" porą metų kad valdžia "sugadino" originalųjį "Caminito del Rey", ėmėsi naujo projekto ir 2017 m. vasaros pradžioje uolų sektoriuje "Los Albercones" buvo įrengta nauja via-ferrata.

Tikėtina, kad tai taps vienu iš pagrindinių traukos objektų - įspūdinga C / K3 (vidutiniškai sunki, varginanti) kategorijos via-ferrata tęsiasi 650 m, kopiant ja pakylama net į 250 m aukštį, po kojomis atsiveria žadą atimantys slėnio ir aplinkinių kalnų vaizdai. Trasoje įrengti dveji tibetietiški tiltai ir vienas zip-line traversas.

Dabar vėl visi norintys, net ir niekuomet iki tol nelaipioję uolomis, po minimalių apmokymų ir supažindinimo su savisaugų naudojimų, lydimi instruktorių gali išbandyti kopimą į įspūdingo aukščio uolas.

2018 m. gegužės mėn. kelionės dalyviai bus pirmieji iš Lietuvos, kurie išbandys šią trasą! Prisijunk 😉

Mokomosios uolos

Mes, kadangi visuomet į El Chorro skrendame su grupėmis naujokų, niekuomet nelaipiojusių tikromis uolomis, standartiškai renkamės lengvas, įdomias mokomuosias uolas, labai tinkamus pirminiam supažindinimui su uolų laipiojimo technika, darbu su virvėmis, saugojimu ir t.t.

Pirmas, arčiausiai kotedžų esantis (15 min. ėjimo į kalvą), laipiojimo sektorius „Cocina Caliente“, kur 4-ą kelionės dieną (1-ą uolų laipiojimo) iš pat ryto pradedame pažintį su uolomis, virvėmis, apraišais, įtaisais ir lipimo, bei nusileidimo technika. Jei dieną labai kaitina saulė – apie pietus grįžtame porai val. atgal į kotedžus „siestai“, po to vėl einame laipioti iki sutemu čia:

Jei kartu keliauja labiau patyrę, jau turintys laipiojimo patirties ir pajėgūs kompanijonai, jie gali eiti laipioti ant netoliese esančiame sektoriuje „Las Encantadas“ esančių gerokai sudėtingesnių ir aukštesnių maršrutų:

5-ą kelionės / 2-ą uolų laipiojimo dieną einame į gerokai labiau nutolusį (~1+ val. ėjimo) sektorių „Escalera Arabe“, kur turėsite galimybę užlipti ant įspūdingo „danties“ (The Tooth / El Pilar), taip pat išbandyti save daugelyje šiek tiek sudėtingesnių maršrutų nei pirmą dieną:

Dar, turint laiko ir noro, galima paėjėti dar kelis 100 metrų dešiniau, palaipioti sektoriuose „Escalera Suiza“ ir „Serena“:

Skaitiniai

Apie El Chorro regioną

El Chorro (tariama minkštai: Il Čioro, lietuviškai „Spurtas“) tai nedidelis kaimas Aloros apylinkėje, Malagos provincijoje, Andalūzijos regione, pietų Ispanijoje. El Chorro gyvenvietė įsikūrusi kalkakmenio tarpeklyje Desfiladero de los Gaitanes, kurį įšgriaužė pro čia tekanti upė Guadalhorce. Ją užtvenkus 1914 – 1921 metais buvo įrengti 3 vandens rezervuarai („Embalse del Gaitanejo“) ir hidroelektrinė, veikianti ir šiandien.

Ši vietovė visame pasaulyje garsėja ne tik legendiniu taku "El Caminito del Rey", bet ir kaip Europos uolų laipiojimo meka – čia įvairiuose masyvuose yra įrengta ~600 (o apylinkėse ~2500+) įvairaus sudėtingumo laipiojimo maršrutų!

Šią vietovę taip pat mėgsta "down hill" dviračiu sporto mėgėjai, paprasti poilsiautojai, gamtos mylėtojai, nes čia yra daugybė kalnų takų (hiking, trekking), yra istorinių objektų, menančių Romos imperijos laikus, aplinkiniuose ežeruose populiaru maudytis ir plaukioti baidarėmis ar katamaranais, didelis apgyvendinimo variantų pasirinkimas, labai jaukus miestelis, geros kainos 😉 Ką jau kalbėti apie nuosabią pietų Ispanijos gamtą ir saulę, kurios būname taip išsiilgę po lietuviškos žiemos!

 Nors kaimelis įsispraudes slėnyje tarp kalnų ir ganėtinai atskirtas nuo išorinio pasaulio, bet jame galima rasti beveik viską normaliam poilsiui ir gyvenimui:
  • Jei pritrūktų kažko iš aprangos ar specifinės įrangos - galima apsipirkti vietinėje turizmo ir alpinizmo reikmenų parduotuvėje:
Parduotuvė “Aventur el Chorro” – tai tikras El Chorro “centras”, ne tik geografine prasme, bet ir todėl, kad apie ją sukasi visi reikalai susiję su ėjimu El caminito del Rey arba uolų laipiojimu regione. Parduotuvės savininkas Andreas – vokietis, seniai seniai atvykęs ir pasilikęs Ispanijoje. Labai paslaugus ir kompetetingas pagalbininkas, kuris daugybę metų dalį pelno skiria laipiojimo maršrutų įrengimui bei senųjų priežiūrai!

  • Prireikus pasipildyti maisto atsargas, tą galima atlikti keliolika metrų nuo namų esančioje kempingo krautuvėlėjė, kur visada galima gauti šalto alaus, kai kurių maisto produktų, pabendraut su kitais gyventojais, laipiotojais.
  • Miestelio parduotuvėje "Maribel" - toliau, bet didesnis asortimentas, galima gauti ledų, pieno, kavos, sūrių, kumpių, vaisių ir t.t.

  • Norint pavakaroti ar pavalgyti, galima apsilankyti "rastamanų" bare hostelyje - tokia labai specifinės publikos ir aplinkos vieta, bet ten visuomet linksma, galima atsigert alaus, suvalgyt (retas atvejis) kokią bagetę.
  • Stoties užkandinė "Isabel" - dirba pagal stojančių traukinių grafiką ir šiaip vakarais, pilsto alų, yra snack`sų, o esmė - tai bene pagrindinė sankryža, kur visada ir su visais galima susitikti 🙂

Istorinis "Caminito del Rey"

Projektuojant Guadalhorce upės užtvanką buvo susidurta su technine problema – kaip aptarnaujančiam personalui, iš El Chorro gyvenvietės, pasiekti aukštupyje (Gaitanejo) esančius įrenginius… nors tiesiu atstumu tai tebūtų ~3 km, bet kelią pastojo aukštos uolos ir gilus tarpeklis. O aplinkeliais susidaro keliolikos km atstumas…

Ir tuomet buvo rastas unikalus sprendimas: ~1914 – 1921 m. įrengtas specialus takas uolose, aukštyje (~100-130 m virš tarpeklio dugno), kad kiek įmanoma labiau išlaikyti nekintančią tako altitudę ir suteikti darbininkams galimybę greitai ir patogiai judėti tarp aukštupio vandens rezervuarų įrenginių ir žemupio elektrinės, gyvenvietės.

Tako statybai buvo surinkti jūrininkai iš burlaivių – nebijantys aukščio, sunkaus darbo ir pavojingų sąlygų vyrukai. Jie, gana primityviomis technologijomis (sraigtasparnių, kranų ir profesionalių šiuolaikinių pramoninių alpinistų juk nebuvo…), kabėdami ant virvių atliko titanišką, sunkiai įsivaizduojamą darbą – išgręžė uolose tūkstančius skylių, įbetonavo į jas geležinkelio bėgių statramsčius ir ant jų sumūrijo arkinį (!!) 1 m pločio taką, kurio viršų išbetonavo ir įrengė turėklus. Darbai buvo baigti 1921 m. Įdomų tai, kad, pasak pasakojimų, atliekant visus šiuos super sudėtingus inžinerinius darbus nežuvo nei vienas darbininkas!

Šis projektas, kurio pradinis originalus pavadinimas buvo "Los Balconcillos", pagal to meto technologijas ir inžinerinę mintį sužavėjo (ir nepaliauja žavėti!) daugelį pasaulyje. Užbaigus visos hidroelektrinės sistemos statybos darbus į jos inauguracijos ir atidarimo ceremoniją atvyko pats Ispanijos karalius Alfonsas XIII-asis. Jis taipogi pasivaikšiojo ir „kabančiu taku“. Nuo to laiko visuomenėje prigijo naujas, didingesnis šio tako pavadinimas – "Caminito del Rey", arba lietuviškai - "Mažasis karaliaus takas", kurio ir po šiai dienai iš viso pasaulio plūsta pasižiūrėti dešimtys tukstančių turistų.

Praėjus beveik 100 metų takas buvo daugelyje vietų aptrupėjęs, beveik niekur nebelikę apsauginių turėklų ir pan. Po kelių take įvykusių nelaimių, kai nukrito ir žuvo ar susižalojo turistai, valdžia nutarė nugriauti po 30 m tako nuo abiejų jo galų… Bet laipiojimo entuziastų dėka buvo įrengtas patekimas ir saugos trosas palei visą tako ilgį, kad būtų galima naudotis tiems, kas turi tam skirtą savisaugos įrangą ir įgūdžių.

Todėl džiugu, kad 2011 – 2014 metais daugybę kartų spėjome pasivaikščioti ir palaipioti originaliuoju istoriniu taku. Nuo 2014 metų Andalūzijos regiono valdžia investavo ~7 milijonus eurų ir kapitaliai renovavo taką, pavertė jį turistiniu objektu patraukliu ir prieinamu masėms.

Naujasis "Caminito del Rey"

2014 m. vasario mėn. Andalūzijos regiono valdžia galutinai nutarė imtis senojo tako renovacijos darbų - tam skiriami 5+ milijonai eurų (įskaitantant kitus šalutinius darbus - virš 7 mil. eurų). Darbai prasidėjo 2014 m. kovo 13 d. įbetonavus pirmą "kertinį" akmenį ir laiko kapsulę po juo.

Tako renovacijai buvo parengti net keli projektai: