Lietuviai dar kartą praėjo ekstremaliuoju El Caminito del Ray

Penki lietuviai neseniai grįžo iš gamtos bei laipiojimo gerbėjų pamėgtos vietos Ispanijoje – El Choro. Lietuvos šuolių su virve asociacijos nariui Dainiui Pilypui tai buvo antroji kelionė beveik lygiai po metų.

Balandžio antroje pusėje ir gegužės pradžioje apsilankę Ispanijoje (Andalūzijos regione, Malagoje, Aloro, El Choro)  Jonas Adomaitis, Ovidijus Kazlauskas, Eglė Šimonytė, Diana Bikzigitova ir Dainius Pilypas neskubėdami pasimėgavo kelione, laipiojo uolomis, landžiojo po senus tunelius po kalnais, pasibastė po aplinkinius kalnus ir grožėjosi nuostabia gamta.

Kelionė, kuri buvo iš anksto planuota ir organizuota nereikalavo didelių išlaidų. Beje, jauni žmonės nepamiršo šioje kelionėje ir Lietuvos simbolikos.

“Bilietai kainavo apie 400 šimtus litų, maisto Malagoje dviems žmonėms pripirkome penkioms dienoms už 36 eurus, gaminomės ant dujų degiklio, – Ekstremalas.lt pasakojo D.Pilypas. – Gyvenome lauke, tad hostelio reikėjo pirmą naktį Malagoje, kai mokėjome 15 eurų ir paskutinę, El Choro, kai paklojome 10 eurų, nes norėjom išsimaudyti, pasikrauti elektros prietaisus. Transportas vietoje kiekvienam kainavo po dešimt eurų. Tad daug neišlaidavome”.

Tiesa, šįkart ekstremalai neatliko šuolių su virve garsiajame El Caminito del Ray, kaip tai buvo pernai.

Priminsime, kad 2011 metų gegužę lietuviai ne tik įveikė ne kiekvienam mirtingajam praeinamą kelią El Caminito del Ray, kaip rašė Ekstremalas.lt, bet ir atliko kvapą gniaužiančius šuolius su virve!

El Caminito del Ray – Mažasis karaliaus kelias – kvapą gniaužiantis siauras klinties uolose susiformavęs tarpeklis Pietų Ispanijoje.

Beveik dviejų šimtų metrų aukštyje įrengta kalnų perėja su keliomis atkarpomis apie trijų kilometrų ilgio. Iš ten grįžę lietuviai ne tik įveikė ne kiekvienam mirtingajam praeinamą kelią, bet net atliko šuolius su virve!

Kelionės organizatorius D.Pilypas prieš kelias dienas vos grįžęs po antrosios kelionės mintyse jau galvoja apie trečiąją – rugsėjo-spalio mėnesį.

„Jei būsiu gyvas”, – juokėsi D.Pilypas.

Publikuota: Ekstremalas.lt

Rizikingi lietuvių ekstremalų šuoliai legendiniame El Caminito del Ray!

El Caminito del Ray – Mažasis karaliaus kelias – kvapą gniaužiantis siauras klinties uolose susiformavęs tarpeklis Pietų Ispanijoje. Virš šimto metrų aukštyje įrengta kalnų perėja yra daugiau nei trijų kilometrų ilgio. Tako plotis siekia ne daugiau nei metrą. Iš ten grįžę lietuviai ne tik įveikė ne kiekvienam mirtingajam praeinamą kelią, bet net atliko šuolius su virve!

Legendinėje ir viso pasaulio ekstremalams žinomoje El Caminito del Ray lankėsi septynių lietuvių ekstremalų grupė: vienas Lietuvos šuolių su virve asociacijos narys Dainius, netrukus juo tapsiantis Laurynas, pretendentė Idilija. Taip pat dar keturi keliautojai ir ekstremalių pojūčių gerbėjai – Viktorija, Dovilė, Vilius ir Rytis.

Po to, kai 1999-2000 metais šioje vietoje tragiškai žuvo trys ekstremalai, kelionės šia siaura kalnų perėja buvo uždrautos: specialiai išgriautas priėjimas, o policija rengia reidus.

Nepaisant to, ne vienas nutrūktgalvis rado būdą, kaip ten patekti. Eiti Mažuoju karalių keliu ir po kojomis išvysti prarają bei gilumoje tekančią Guadalhorce upę išdrįsta toli gražu ne visi.

Betoninės platformos, apgriuvę laipteliai prie kalno krašto, tuneliai, tilteliai, apleistos arabų šventyklos ir Romos laikų griuvėsiai. Po kojomis, kur plyti bedugnė, pažvelgti ir eiti pirmyn ryžtasi tik patys didžiausi ekstremalai.

“Labai patiko. Nuostabi aplinka, vaizdai. Tačiau nėra pernelyg ekstremalu. Tik naujokams dreba kojos, – šypsojosi po kelionės Lietuvos šuolių su virve asociacijos narys ekstremalas Dainius Pilypas. – Tiesa, šuoliai buvo itin ekstremalūs”.

Pasak Dainiaus, einant siaura perėja, takas ištrupėjęs keliolikoje vietų, o ten – dviejų metrų tarpai. Po kojomis – bedugnė.

“Tačiau yra metalinis bėgis, – Ekstremalas.lt portalui pasakojo D.Pilypas. – Tai juo ir pereidavome. Nebūtinai reikia eiti drąsiai, kaip mes. Galima ramstytis į sieną”.

Taip pat yra vietų, kur nėra saugos troso arba patenkant “klasikiniu priėjimu” su apraišais ir saugos ūsais, kol bandoma persisegti, yra tikimybė nuslysti nuo metalinių strypų.

Antrą dieną, kai jau trečią ir ketvirtą kartą lietuviai lipo ant El Caminito del Ray, tai net iš tos pusės, kur būtini apraišai, saugos ūsai ir laipiojimo įgūdžiai, Dainius ėjo pasiremdamas tik rankomis.

“Tad galima patekti ir be įrangos, – rizikavo savimi pasitikintis D.Pilypas. – Tik, žinoma, klaida kainuotų bent sulaužytas abi kojas, nes toje vietoje – apie 30 metrų aukštis. O po to takas jau veda ir 100-130 m aukštyje”.

Šuoliai su virve nuo 100 metrų aukštyje įrengto tiltuko – jau kita, ekstremalesnė istorija.

“Turėjom minimalią įrangą, – prisipažino Dainius. – Sėdėjome ant tiltuko ir galvojome nepavyks. Rizikavome ir laimėjome. Tiesa, šuoliui sąlygos buvo sunkios. Vėjo plaikstoma ir pinama virvė, nemažas smūgis ir svingas, saugantis, kad kur nors neišsitėkšti į uolas.”

Tačiau Dainius ir Laurynas atliko po šuolį nuo maždaug 100 metrų aukštyje įrengto tiltuko.

Idilija šokti nerizikavo: ten tai daryti buvo pernelyg pavojinga. To nerekomendavo Dainius su Laurynu.

“Vieta nuostabi, nuotraukos neperteikia viso grožio. Tiesa, nėra taip baisu, kaip galvojome. Rekomenduoju visiems ten apsilankyti, kurie bent šiek tiek domisi kalnais ir turi minimalios patirties, – apie El Caminito del Ray mums sakė Idilija. – O šuolis su virve? Dabar šiek tiek gailiuosi, kad neįšdrįsau. Tačiau turiu dar ne itin daug patirties. O ten pūtė stiprus vėjas, todėl galėjau nesuvaldyti situacijos”.

Dainius ir Laurynas, nušokę nuo tiltelio 100 metrų aukštyje, patyrė 30 metrų laisvojo kritimo ir dar apie 10 metrų dinaminio.

“Tai – daugiausiai, ką galima ten patirti, nes tarpeklis siauras, žemyn spaudžia sienos ir telieka vos kelių metrų pločio tarpas, – Ekstremalas.lt portalui prisipažino Dainius. – Tačiau buvo pakankamai baisu šokti į tą “skylę” ir po šuolį mums pakako. Svarbu, kad grįžome gyvi ir sveiki”.

Apie lietuvių rengiamus ekstremalius šuolius netrukus sužinojo El Caminito del Ray ėjusi prancūzų bei ispanų grupės.

Jie kantriai laukė dvi valandas, kol lietuviai ekstremalai kruopščiai rengėsi šuoliams. Dainiaus ir Lauryno šuolius jie užfiksavo fotoaparatais ir mobiliaisiais telefonais:

Publikuota: Ekstremalas.lt