UAB „Gridins enterprise“ laimėjo tarptautinį viešąjį konkursą atlikti vieno didžiausių pasaulio tiltų, jungiančio Daniją ir Norvegiją, patikrą bei remontą. Nors Skandinavijoje konkursuose dažnai yra proteguojami saviškiai, pasak bendrovės savininko, ten kyšių duoti nereikia. Tam, kad laimėtumei, užtenka atitikti reikalavimus ir pasiūlyti gerą būdą greitai bei kokybiškai atlikti darbus.

Klaipėdos UAB „Gridins enterprise“ (GE), laimėjusi generalinės rangos sutartį atlikti „Oresund“ tilto, jungiančio Kopenhagą ir Malmę, patikros bei remonto darbus, užsakovo užduotį numato atlikti iki liepos.
„Skandinavijos mastu tai yra didelis objektas, ir tai, kad leidžiama Lietuvos bendrovei atlikti tokius atsakingus darbus, tai yra įvertinimas ir pasiekimas ne tik mūsų įmonei, bet ir mūsų šalies kompanijų įvaizdžiui. Konkursą laimėjome todėl, kad darbams atlikti pasiūlėme priimtiniausią variantą – dirbsime neribodami transporto eismo ir baigsime per 1,5 mėn., iki skandinavų atostogų“, – teigia Aleksandras Gridinas, GE savininkas ir įkūrėjas.
Pasak jo, konkurse, kurio preliminari vertė yra per 100.000 Lt, taip pat dalyvavo Švedijos, Vokietijos ir Prancūzijos kompanijos.

Korupcija kitokia

Ponas Gridinas pasakoja, kad viešuosiuose konkursuose Skandinavijoje egzistuoja šalies pranašumas ir dažnai rezultatus veikia giminystės ryšiai.
„Kad laimėtum, turi būti galva aukščiau pagal pateiktą ne tiek kaina, kiek laiku ir kokybe“,- dėsto jis.
Pasak p. Gridino, jei „Oresundo“ projekte dalyvavusi Švedijos įmonė būtų bent šiek tiek priartėjusi prie GE projekto, būtų laimėjusi, tačiau netiko jų kaina ir darbų strategija, nes būtų reikėję uždaryti dalį eismo.
Jo teigimu, bendrovei dega žalia šviesa dalyvauti viešuosiuose konkursuose lygiomis teisėmis su kitais varžovais Skandinavijoje, nes ji yra pasirašiusi ilgametes sutartis su vietos profsąjungomis. Po kelių mėnesių taip pat turi paaiškėti dar vieno konkurso tilto remontui Švedijoje, kuriame dalyvauja GE, rezultatai.
Ponas Gridinas pažymi, kad per sezoną bendrovė paprastai laimi po 2 konkursus tiltų remontams užsienyje.
Lietuviško kapitalo GE turi nemažai patirties atliekant tiltų priežiūros ir remonto darbus užsienyje – 3 m. dirba Skandinavijoje, Vokietijoje, Olandijoje. Bendrovės aukštalipiai pernai atliko Švedijoje Udevalos tilto inspekcinius darbus, jie yra dirbę ant 102 m aukščio Rygos tilto, Norvegijos Grenlandsbrua tilto, kuris virš vandens iškilęs 158 m. Užpernai GE remontavo metalinę konstrukciją „Atomium“ Briuselyje.

Klysti negalima

GE trejus metus yra Aukštuminių darbų pramonės asociacijos IRATA narė.
„Tapome pirmieji IRATOS nariai Rytų Europoje. Yra nedaug tokių kompanijų, kadangi keliami labai griežti reikalavimai tokiems darbams. Jų saugumas turi būti užtikrintas 100%, nes jei įvyktų bent vienas nelaimingas atsitikimas, turėtumėme atsisveikinti su naryste joje“, – pasakoja p. Gridinas.
Bendrovė specialistus rengia pati savo mokymo centre, o aukštalipius egzaminuoja atstovai iš užsienio.
„Šiuo metu įmonėje yra 35 trijų lygių kvalifikuoti alpinistai. Per 2 mėn. dirbti paprastai ateina jau parengtas 1 naujas žmogus“, – teigia GE savininkas.
GE pagrindinis verslas yra aukštuminiai darbai naftos gavybos platformose, ji taip pat atlieka vėjo jėgainių priežiūrą, aukštų pramonės įmonių įrenginių, kaminų priežiūrą bei remontą.
Bendrovės darbų užsakymai Lietuvoje sudaro apie 20% darbų, vienas didžiausių atliktų darbų mūsų šalyje – Visagine III atominės elektrinės bloko ardymo darbai.
Pernai GE apyvarta sudarė 8 mln. Lt.

Vilija Jankutė, „Verslo žinios“


omentarų

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Ankstesnis įrašas
Gelbėjimas iš keltuvo
Kitas įrašas
Industrial Abseiler – Discovery Channel Short Film