Po kopimo į Monblaną vienas iš sprendimų yra niekada niekur nebetempti 30+ kg kuprinės 🙂 Ne todėl, kad būtų buvę labai sunku… Nelengva žinoma, bet antrą dieną įpranti, trečią išvis nebekreipi dėmesio į visą tą barachlo ant kupros, nes galva užimta kitais reikalais – pavojingi aukščiai, stačios uolos ir t.t. 🙂 Ne, tai ne dėl sunkumo. Tiesiog išvis kažkaip nebepadoru taip, kaip asilui, tampyti. Ir kodėl “kaip”? 😉

Kitas dalykas – išvados daromos testuojant įranga. Šiuo atveju tai mano šiltasis miegmaišis Husky Enjoy galutinai “pasakė”, kad jis man gerokai per šiltas – prie -10C laipsnių miegojau prasegęs, o Lietuvoje praeitą žiemą miegant prie -16C su apatiniais termo rūbais irgi buvo šilta, vadinasi man tokio nelabai ir reikia. Esu šiltas žmogus. Visapusiškai 🙂 O už poliarinio rato irgi artimiausiu metu lyg ir nesiruošiu, tai kam tampytis man tokį šiltą miegmaišį ir prastai miegoti ne todėl, kad per šalta, o todėl, kad per šilta? 🙂 Šiaip jis nėra labai sunkus – tik ~1800 gr, kas tokiam šiltam miegmaišiui nėra daug, vis tik technologijos ir kokybė, bet pirmiausia pamačiau, kad galiu “sutaupyti” šito svorio sąskaita (wait)

Kaip tariau taip ir padariau. Prieš tai įraše jau minėjau, kad nusipirkau superinį mažylį vasarinį miegmaišį Husky Mikro. Dabar, tik nusileidęs nuo kalno, vaikštinėjant po alpinistinės aprangos ir įrangos parduotuvių rojų Chamonix aptikau tokį įdomų “papildą” – “Sea to Summit” gaminamą miegmaišio įdėklą “Thermolite Reactor Extreme“, kuris, rašo, įdėtas į bet kokį miegmaišį padidiną jo efektyvaus panaudojimo ribas net per +15C laipsnių! 8-| Šis stebuklas irgi tesveria 400 gr! Tik, kad kainuoja brangiau už patį miegmaišį (fubar) Bet ką padarysi – auka esu technologijų, norisi išbandyti savo kailiu 🙂 Tad įsigijau ir dabar teoriškai turėsiu galimybę panaudoti vasarinį miegmaišį prie +5C temperatūros, o kartus su Reactor Extreme – iki panašiai -10C turėtų gautis pamiegoti… o toliau dar lieka termorūbai, tai jau -15C manau ne riba 🙂 Žodžiu sluoksniai, sluoksniai ir dar kartą sluoksniai 😉 O kaip bus iš tikrųjų – manau sulauksite atsiliepimų kitą žiemą iš praktikos 😉 Kol kas vis tik labai džiaugiuosi pakeitęs 1850 gr į 550+400 gr komplektuką (inlove)

Jei jau užsimojau, tai plačiai 🙂 Sekantis žingsnis – pakeičiau puikų galingą, bet velniškai didelį ir sunkų kelioninį žibintuvėlį Fenix HP10, svėrusį 117 gr + 103 gr 4 elementai AA = 220 gr., į ultra mažąjį Petzl e+LITE (dance) – technikos stebuklą sukurtą emergency situacijoms, bet puikiai pritaikomą manau ir šiaip, kelionėse ir karyboje. Svoris su elementais – 38 gr!! (~6 kartus lengviau nei buvo), net 5 šviesos funkcijos – ekonominė ir pilna 3 LED šviesa, aliarminis mirksiukas + raudonos šviesos 1 LED diodas ir mirksiukas, taipogi praktiškos tvirtinimo galimybės – ant galvos (šalmo ir t.t.) su gumine juostele arba ant kuprinės / kepurės / bet kur kitur kur galima prisegti su tam tikru spaustuku. Ir tai dar ne viskas – paminėtina, kad žibintuvėlį galimą sukioti į visas reikiamas puses, jis atsparus vandeniui iki 1 m gylyje ir t.t.! (y)

Na ir trečias iš keičiamų (kol kas) dalykų – dar tik planuose, nes reikia specialiai užsakinėti ir atsivežti, bet tai tik laiko klausimas. Tai planas pasikeisti kelioninę kuprinę F7 Pro Tytan 85+10 kuri šiaip labai ir labai tiko ir patiko – talpi, patogi, daug kišenių ir skyrių ir t.t. Žodžiu geras pirkinys, bet… sunkoka 🙁 Nežinau kiek tiksliai, bet manau ~3.5 kg sveria tuščia… O dabar susiradau ir užsisakinėju mažesnę, “tik” 70 ltr talpos, kas akivaizdu bus tik į naudą, nes jei telpa tai ir krauni “dėl visą ko”… jei krauni tai tempi… o po to nemažai ko nereikia… tada keikeisi, kad tempei be reikalo 🙂 O į mažesnę kas netilps = turės nereikėti 🙂 Žodžiu sekantis mano pasirinkimas – Husky Sulphur turistinė kuprinė tesverianti… 1.9 kg! (sun)

Taip jau nuo savo stuburo ir sąnarių nukraunu ~3 kg, kas yra tikrai žymu. Dešimtadaliu mažesnis svoris = dešimtadaliu mažesnė apkrova, nuovargis ir t.t. 🙂 O perspektyvoje taip pat tikiuosi pasikeisti į mažesnius, lengvesnius, aukštesnių technologijų gaminius visą aprangą, įrangą ir taip gal vieną dieną 30 kg kuprinė pavirs į 20 ar dar mažiau kg kuprinę (emo) Vienintelė bėda – visi tie UltraLight kainuoja gražius pinigus (cash) , bet negi čia skaičiuosi… Tikslas yra tikslas, o tikslui dėti pastangas ir leisti pinigus yra neskausminga o malonu (rofl) (rock)


omentarai

 • Mantas,

  Gal zinote, ar galima sita husky mikro miegmaisi skalbti ? Ir jei taip, tai kokiu budu – skalbimo masina ar rankomis ?

 • Algirdas,

  Kaip su kelionine virtuve? Ką naudojat kalnuose? Lietuvoje nerandu dehidruoto maisto, tinkamo žygiams, išskyrus sriubas pakeliuose, o tai – tikras šlamštas 🙂
  Aš pats keliaujant vasarą Lietuvoje mainau gore-tex’inę striukę į paprasčiausią vinilinį lietpaltį, sutaupau net pusę kilogramo. Žinoma, vasarą reikia ir mažiau drabužių, taigi dažniausiai žygiuoju su šortais, į kuprinę įsimetu sintetines kelnes (lietaus kelnių nesinešu, paprastos ir šiaip greitai džiūsta), įsimetu lengvą flisinį džemperį, jei pasidarytų labai šalta – šiuos marškinius:
  https://aic.lt/apranga/a-ilti-apatiniai-drabua-iai/apatiniai-mara-kiniai-helikon-l2/prod_1650.html
  Didžiausias galvos skausmas – tokia pati kaip tamstos, husky flame palapinė, kuri sveria tikrai daug, nors padalinus svorį dviems žmonėms, (tarp kitko, pasidalina idealiai po 1,5kg) gyventi galima. Kita problema – 3 sezonų miegmaišis, sveriantis 1,5kg, kuriame vasarą šuntu. O per pirmas šalnas galūnių nepraradau, bet karšta nebuvo. Mielai jį iškeisčiau į husky mikro, tačiau kątik baigiau mokyklą, ruošiuosi studijoms, taigi turiu svarbesnių investicijų 🙂
  Kilimėlis – naudotas thermarest iš AIC. Paprasti poliuretaniniai kilimėliai bene dvigubai lengvesni, bet miegodamos ant pastarųjų nejaučiu jokio komforto. Savaime prisipučiantys kilimėliai – jėga!
  Apšvietimui naudoju fenix LD20 su galvos juosta, nors neseniai dovanų gavau fenix E01, kuris sveria niekingai mažai, tačiau vasaros naktims suteikia pakankamai šviesos.
  Žiemą juo nesikliaučiau – labai trumpa diena.
  Tokia mano įranga.

 • El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  Ankstesnis įrašas
  Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą
  Kitas įrašas
  Kopimas į Monblaną fotografijose