Kalnų neturinčioje Šilutėje yra apie 120 alpinizmo entuziastų. Tai teigia šilutiškis Arnoldas Sirvydis, ne vienerius metus taip ekstremaliai leidžiantis laisvalaikį ir savo pomėgiu sudominęs bendraminčius. Vieni iš jų laipioja dėl pramogos, kiti siekia gauti pramoninio aukštalipio sertifikatą ir iš to uždirbti duoną. A.Sirvydžio vadovaujami Šilutės entuziastai ruošiasi įregistruoti savo klubą.

Alpinistu tapo kariuomenėje
39 metų A.Sirvydis pasakojo, kad su alpinizmu pirmą kartą susidūrė tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje. Patekęs į specialios paskirties dalinį, jis iš pradžių pats susipažino su alpinizmo pagrindais, o vėliau tapo instruktoriumi. Baigęs tarnybą, alpinizmo neužmiršo: mokė laipioti skautus, o paskui subūrė bendraminčius.
Jau keletą metų A.Sirvydis kartu su draugais laipioja ant Rusnės tilto, tariasi su UAB “Šilutės vandenys” vadovais dėl leidimo treniruotis ant vandens bokšto. Dalis treniruočių vyksta Klaipėdoje, kur viena įmonė turi įrengusi specialią salę.
Pasak A.Sirvydžio, jis iš karto mato, ar žmogus gali būti geras alpinistas. Jo nuomone, apie 30 procentų Šilutės alpinizmo mėgėjų per porą metų galėtų gauti reikiamus sertifikatus ir tapti profesionaliais aukštalipiais.

Pomėgis ir profesija
Turėdamas visus reikalingus sertifikatus, A.Sirvydis užsiima pramoniniu alpinizmu. Teko dirbti Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje, Vokietijoje. Didžiausias aukštis, kuriame teko dirbti, – apie 120 metrų. Pagrindinės užduotys – dažymas, langų plovimas, reklamų kabinimas.
Anot A.Sirvydžio, aukštalipio darbas užsienyje gerai apmokamas. Tiesa, nepigi ir įranga. Komplektas kainuoja apie 2000 litų ir nuolat dirbant, greitai susidėvi. Lietuvoje užsakymų mažiau. Daugeliui įmonių profesionalų paslaugos per brangios, o kainos aukštalipiai nuleisti taip pat negali, nes nuolat reikia atnaujinti įrangą, nuo kurios tiesiogiai priklauso gyvybė.
Aukštalipio darbas kartais būna nuobodus ir gana monotoniškas. Poilsiauja A.Sirvydis, laipiodamas kalnuose, ar ant kokių įdomesnių objektų.

Europiečių nesudomino
Pradėjęs profesionalią veiklą, A.Sirvydis bandė užmegzti ryšius su Europos alpinistų klubais, tačiau šie nepanoro bendrauti. Bendradarbiauti mieliau sutiko Australijos, Kanados, Naujosios Zelandijos ir JAV alpinistus vienijančios organizacijos.
Šilutiškiai tapo alpinistų klubų “American Mountaineering Gruop” asociacijos nariais. Ši asociacija vienija tarptautinius alpinistų klubus, remia juos, teikia metodinę pagalbą.

Vaidotas Vilkas, „Šilutės naujienos“


omentarai

 • monika,

  Norėtume mes dvi merginos prisijungti prie jūsų. Gal būtų galima kokius kontaktus ,kad susisiekti? 🙂

 • Gediminas.,

  Matosi, kad Marijonas labai prastai informuotas. Tai ka jis parase, sena praeitis.

 • marijonas,

  A.Sirvydis nera joks instruktorius,eilinis aukstalipis dirbes vienoje firmoje klaipedoje,kas cia apie ji yra parasyta visiskas melas.

 • Vytautas,

  Sveiki,
  kaip malonu, kat radau bendraminciu. Noreciau susisiekti su A. Sirvydziu. Pats esu dirbes JAV aukstalipio darbus ir dirbu lietuvoje. Tiesiok kaifuoju aukstija ir kaip uz tai dar moka pinigus tai nuostabu! 🙂

 • El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Ankstesnis įrašas
  Arčiau dangaus. Aukštalipiai.
  Kitas įrašas
  Ekstremalas.lt :: Šuoliai nuo “Europos”