Vakar apsilankius „ForumCinemas“ pažiūrėti kokio filmo, už akių užkliuvo filmo „127 valandos“ aprašymas brošiūroje. Prisiminiau, kad tai būtent tas filmas, kurio trailerį mačiau ir kuris paliko įspūdi, bet per metų galo / pradžios šurmulį nebuvo kada pasidomėti plačiau:

Aron‘as Ralston‘as (akt. James Franco) – jaunas amerikiečių alpinistas. Ekstremalas, dievinantis nuotykius ir adrenaliną. Kartą vaikinas išsiruošia į eilinę savo ekspediciją, norėdamas ištyrinėti kanjoną, esantį Jutos valstijos dykumoje. Čia jaunasis keliautojas mėgino nusileisti į siaurą tarpeklį, kai išjudintas akmuo prispaudė jo dešinę ranką. Vaikinas įkalinamas viename iš kanjono plyšių, giliai po žeme, be jokios galimybės ištrūkti. Rizikingas laisvalaikio pramogas mėgęs keliautojas šalia Liūdinčiojo Džono kanjono turistavo vienas, neinformavo artimųjų apie ekstremalius savaitgalio planus ir pamiršo mobilųjį telefoną.

Penkias dienas išbuvęs be maisto ir vandens, išanalizavęs savo gyvenimą ir susitaikęs su mintimi, jog jo gyvenimas yra baigtas, Aronas atranda savyje jėgų nepalūžti, suvokia, koks stiprus noras gyventi slypi žmoguje ir padaro tai, apie ką daugeliui baisu net pagalvoti…

Vieno aktoriaus Jameso Franco šou paversta klaustrofobiška išgyvenimo drama inscenizuoja 127 valandas per žingsnį nuo mirties praleidusio žmogaus siaubingiausią nuotykį. Įstrigęs kanjone Aronas Ralstonas dėstė savo mintis prieš kamerą, bet unikalius vaizdus parodė tik geriausiems draugams ir uždarė į banko seifą. Danny Boyle pageidavo ekranizuoti jo prisiminimų knygą dar prieš „Lūšnynų milijonierių“, bet istorijos herojui nepatiko pasiūlyta idėja tikrus įvykius dramatizuoti interpretacijomis. Tik po dviejų metų Aronas persigalvojo ir pats paskambino režisieriui. Jis neslepia, kad pakeisti neigiamą nuomonę privertė 8 „Oskarais“ apdovanotas filmas.

Istorija apie gyvenimą. Apie begalinį norą gyventi… Ką galėtum padaryti, jeigu mirtis alsuotų tau į nugarą?

Panašu, kad tai taipogi stiprus ir tikroviškas filmas, panašiai kaip „Touching the Void“ – turbūt geriausias, giliausią įspūdį palikęs, filmas apie alpinizmą. Net ne apie alpinizmą, o labiau apie begalinį žmogaus norą gyventi, apie milžinišką valią, apie psichologiją ir t.t. kai susiklosčius tam tikroms situacijoms, žmonės, jei tik NORI, sugeba padaryti NEĮMANOMĄ!

Gailą, kad oficialiai didžiajame ekrane bus rodomas tik… nuo vasario 18. Nori nenori tenka „piratauti“ – smalsumas didesnis. Tad šyvakar jau sėdu žiūrėti šį filmą DVD kokybe kompiuteryje, o vėliau, žinoma, bus galima pakartoti peržiūrą ir su draugais apsilankant kino teatre.


omentarų

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Ankstesnis įrašas
36 hours. One site
Kitas įrašas
Swiss RJ trip